„Na začátku prvního případu stálo oznámení přijaté na tísňové lince 158 ve středu 22. července po poledni. Volající žena z Havlíčkova Brodu uvedla, že má obavu z fyzického napadení ze strany sousedů, a žádala policii o pomoc," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
K domu v Havlíčkově Brodě ihned vyjela policejní hlídka. „Na ulici před domem se velmi vyhrotil spor mezi několika muži i ženami. Slovně i fyzicky se napadali," popsala mluvčí s tím, že policisté zakročili tak, aby napadání ustalo.

„Jeden z účastníků konfliktu, devatenáctiletý muž, ale jednoho ze zakročujících policistů náhle napadl úderem pěstí do hlavy. Agresivního muže policisté ihned zpacifikovali a nasadili mu pouta." doplnila Kroutilová.

Útočník skončil v policejní cele, podle testů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. „Zadržený muž byl značně agresivní, když ho policisté eskortovali, poškodil dřevěné dveře na policejním oddělení," dodala mluvčí s tím, že zranění policisty si vyžádalo ošetření v nemocnici.

„Muž byl obviněn ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, je stíhán na svobodě," řekl vedoucí brodského oddělení obecné kriminality František Šteidl.

Slovní a fyzické napadání mezi obyvateli domu policisté dále šetří jako podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. V souvislosti s poškozením dveří na policejním oddělení je devatenáctiletý agresivní muž podezřelý ještě ze spáchání přestupku proti majetku. Oba přestupky policisté také dále prošetřují.

Ke druhému napadení policistů došlo v pátek před devátou hodinou dopoledne. Policisté se dověděli, že od čerpací stanice na Kutnohorsku odjel řidič vozu BMW, který se choval agresivně, mluvil zmateně a vyvolával dojem, že je pod vlivem návykových látek. Řidič jel velmi rychle a agresivně směrem na Golčův Jeníkov.

„Před desátou hodinou dopoledne si podezřelého vozidla všimla policejní hlídka na Husově ulici v Havlíčkově Brodě," přiblížil komisař Šteidl s tím, že policisté automobil zastavili a chtěli řidiče zkontrolovat.

Řidič ale nereagoval. Když jej chtěli policisté zajistit, začal se s velkou agresivitoui bránit údery rukou i kopáním nohama. Po nasazení pout policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže ze Svitavska. Po odběru krve skončil řidič v nemocnici. Ošetřeni museli být i při útoku zranění policisté.
„Případ prověřují havlíčkobrodští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví," vysvětlila Kroutilová.