Svědci přivolali policisty v pátek kolem sedmé hodiny ráno do ulice Štáflova v Havlíčkově Brodě. Kde se spolu prali dva muži.

Jejich konflikt však začal již před tím v garáži domu. „Útočník zaútočil na svoji oběť velice brutálním způsobem nejdříve uvnitř garáže, kam pachatel neoprávněné vnikl. Napadený a velmi vážně zraněný muž se dostal s garáže ven na ulici, kde brutální útok, vedený zejména do oblasti hlavy, pokračoval,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Cizinec měl v autě 200 gramů drog.
Cizinec se zákazem řízení se v Brodě snažil ujet policii. V autě měl pervitin

Když napadený šestatřicetiletý muž upadl na zem a zůstal ležet na chodníku, útočník pokračoval v napadání a do jeho bezvládného těla ještě kopal.

Na místo ihned vyjeli městští i státní policisté. Ti útočníka zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u něj byla negativní. „Z dalšího šetření vyplynulo, že motivem brutálního útoku bylo s největší pravděpodobností řešení osobních partnerských vztahů. Vyšetřovatel v sobotu zahájil trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže a obvinil ho z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu a trestného činu porušování domovní svobody,“ uvedl František Brabec, zástupce vedoucího odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

V září 2014 se zřítil most ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, o život přišli čtyři dělníci
Pád mostu ve Vilémově: další rozsudek pro pět obžalovaných padne na konci srpna

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v neděli proběhlo před okresním soudem v Havlíčkově Brodě vazební zasedání. Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání deseti až osmnácti let.