Přestože Krajský soud v Brně třiačtyřicetileté Sedmíkové zamítl i její odvolání a do 16. července se měla hlásit na vězeňské bráně, tak dodnes do výkonu trestu nenastoupila.

„Dotyčná si podala žádost o odklad výkonu trestu. O žádosti zatím nebylo rozhodnuto," informovala vedoucí trestní kanceláře jihlavského soudu Markéta Táborská.

Podle informací Deníku si Sedmíková podala žádost ze zdravotních důvodů. Jaké zdravotní neduhy ji trápí, ale není známo.

Standardní chování odsouzených lidí

Sedmíková se snaží nástup trestu všemožně oddálit. Soud jí nejprve nemohl obsílku s výzvou k nástupu do vězení doručit. Když se to podařilo, přišla se žádostí o odklad.

Soud si nyní musí vyžádat lékařské zprávy o jejím zdravotním stavu, a teprve poté rozhodne o případném odkladu výkonu trestu. Podle Táborské jde o standardní chování odsouzených lidí, kteří této možnosti často využívají.

V loňském roce se o totéž pokoušel bývalý osmapadesátiletý podnikatel a stavitel srubů Jan Hodinka. Za podvod vůči několika lidem, kterým sliboval postavit rodinné domy ve stylu dřevěných srubů, dostal trest tři roky nepodmíněně. I on se snažil nástup do vězení oddálit kvůli rodinným a zdravotním důvodům, ale nakonec neuspěl. Jeho žádost zamítl i Nejvyšší soud.

Není vyloučeno, že i Drahomíra Sedmíková se v případě neúspěchu u okresního soudu obrátí na vyšší instance. Bývalá třiačtyřicetiletá pošťačka Drahomíra Sedmíková z Jihlavy má jít na pět let do vězení za to, že v letech 2011 až 2012 připravila o byt a veškeré životní úspory šestaosmdesátiletou Drahoslavu P. z Jihlavy.

Dosud bezúhonná Sedmíková podle soudu doplatila na svou hamižnost a navíc zneužila důvěry starého nemocného člověka. Sedmíková nikdy předtím nebyla trestně stíhaná. Podle rozsudku navíc musí poškozené ženě vrátit přes osm set tisíc korun.

Obě ženy se seznámily v době, když Sedmíková pracovala na poště. Za Drahoslavou P. chodila domů a pod záminkou, že se o ni bude starat, ji postupně okradla o osm set tisíc korun a nechala si na sebe přepsat byt, v němž důchodkyně žila.

Sedmíková Drahoslavu P. nakonec přivedla až na hranici bídy. Všimla si toho až sousedka, která upozornila sociální pracovnice. Ty pak zjistily, že důchodkyně nemá skoro žádné peníze, přestože dostává pravidelně důchod. Kromě toho, že měla prázdnou ledničku, zmizely z jejího účtu i všechny finanční úspory v řádu statisíců korun. V době, kdy vše vyšlo najevo, zůstalo ženě na účtu pouhých osm tisíc korun. Když se to Drahoslava P. dozvěděla, byl to pro ni šok. Sociální pracovnice navíc zjistily, že Sedmíková měla u sebe platební kartu Drahoslavy P. Z účtu poškozené vybírala najednou až desetitisícové částky.

Výraz díků

Sedmíková u soudu nijak nepopírala, že k výběru peněz a převodu majetku došlo, ale argumentovala tím, že vše bylo ze strany Drahoslavy P. dobrovolné. Měl to být výraz díků za to, že se Sedmíková o ženu údajně starala.

Jenže Drahoslava P., která momentálně žije v domově důchodců v Jihlavě, u soudu řekla, že to není pravda a Sedmíkové nic nedala.

Policie u Drahomíry Sedmíkové nikdy žádné peníze nenašla, žena je zřejmě stihla utratit.