Z prohlídky interiéru se mu hodila varná konvice, nádobí i spojovací materiál. Na půdě našel také benzinovou sekačku, kterou však nechal v průchodu za domem. Pachatel se do části objektu dostal oknem a podařilo se mu najít klíč od zbývajících částí domu. Krádež se stala mezi koncem dubna a 20. květnem. Po pachateli policie stále pátrá.

„Svým jednáním způsobil majiteli škodu převyšující částku pěti tisíc korun. V případě jeho dopadení a uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Každý majitel chaty či chalupy by měl být podle policie obezřetný a rozhodně by tu během své nepřítomnosti neměl nechávat nic cenného. „Je vhodné objekt zajistit elektronických zabezpečením a mechanickými zábrannými prostředky, jako jsou mříže, uzamykatelné okenice nebo bezpečnostní zámkový systém. Uklizené by také měly být všechny věci, které může pachatel využít k násilnému vniknutí do objektu. Sekyry, nářadí nebo předměty, které by mohl využít k páčení,“ doplnila Miláčková.

Pachatelé se do chat dostanou nejčastěji přes zajištěná okna a dveře. K tomu si pomohou násilím. Z vloupání si odnáší zahradní nářadí, motorové pily, elektroniku, kuchyňské nádobí, rybářské potřeby, starožitnosti, ale také oblečení, potraviny nebo alkohol. Pachatel si zpravidla odnese všechno, co se dá zpeněžit.

„Pokud dojde ke vloupání je pro policisty důležité, aby majitel nevstupoval dovnitř a tuto věc neprodleně oznámil policii. Vhodné je také pořídit fotodokumentaci cenných věcí, policisté ji mohou následně využít při pátrání a identifikaci odcizených věcí,“ dodala Miláčková.