Bavoráku s rakouskými registračními značkami si havlíčkobrodští policisté všimli ve středu asi hodinu a půl po půlnoci. Vydali se za ním, řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval, naopak se snažil policistům ujet. Zajel ale do slepé uličky, kde ho policisté zadrželi a odvezli do cely. Testu na ovlivnění návykovou látkou se řidič odmítl podrobit.

Strážci zákona také zajistili látkový vak, který muž vyhodil z auta. „Byly v něm uloženy plastové obaly s krystalickou látkou. Jednalo se o více než dvě stě gramů pervitinu,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opravy dvou mostů u Pohledských Dvořáků omezují dopravu
Nohu z plynu. U Brodu se opravují mosty, provoz řídí semafory

Policisté následně zjistili, že jde o muže, který byl v minulosti již více než desetkrát soudně trestaný. Z věznice vyšel zhruba před měsícem, auto nesmí řídit až do roku 2026.

Nyní je opět trestně stíhaný. „Třiačtyřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu spáchaného ve značném rozsahu a dále přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl Jan Pfeffer, vedoucí oddělení obecné kriminality. Muži je nyní ve věznici, hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do osmi let.