Devětapadesátiletého muže kriminalisté zadrželi ve večerních hodinách v rodinném domě, kde bydlí. V domě provedli domovní prohlídku a zajistili krystalickou látku, kterou čeká expertíza na odborném pracovišti.

Dvaatřicetiletého muže kriminalisté dopadli krátce nato ve Srázné ulici v Jihlavě. Při zákroku spolupracovali kriminalisté s policisty speciální jednotky Dukovany.

Starší z dopadených mužů prodával drogy na Jihlavsku a na Havlíčkobrodsku, poskytoval je mimo jiné i druhému muži. „Devětapadesátiletý muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka.

Kriminalisté dopadli dva distributory pervitinu. | Video: poskytla Police ČR

Obviněný se v minulosti dopouštěl zejména majetkových deliktů, na podzim byl odsouzen za jinou drogovou trestnou činnost k trestu odnětí svobody a čeká ho nástup do věznice.

Také druhý muž byl už dříve soudně trestaný, nyní skončil ve vazbě. Čelí obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Oba muži poskytovali dalším lidem pervitin. Starší z nich dovážel drogy z Prahy a Kolína. Pervitin distribuoval zejména na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku přibližně od jara.

Drogy si od něho kupoval také druhý obviněný muž, od kterého pervitin následně putoval jiným zájemcům. Drogy prodával na různých místech Jihlavy dalším lidem ve stovkách případů.

Starší muž může jít do vězení až na deset let, druhý obviněný může být potrestán až pětiletým pobytem za mřížemi.

V rodinném domě, kde došlo k policejnímu zásahu, se nacházel ještě dvaačtyřicetiletý muž, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Byl na něj vydán příkaz k zatčení, také on skončil v cele.