„Za volant navíc usedají i takzvaní sváteční řidiči. Policisté v tomto období každoročně evidují zvýšený počet dopravních nehod a v některých případech sehrál svoji roli i alkohol,“ konstatovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Lidé na hřbitovy jezdí nejen blízko bydliště, ale vydávají se i na delší cesty. Proto policejní mluvčí varuje řidiče aby jezdili opatrně, zbytečně nespěchali a na cestu se vždy vydávali odpočatí. Roli hraje i počasí. Vlhko, mlhy, deště. Počasí, společně se změnami dopravní situace na silnicích je podle Kroutilové hlavně pro sváteční řidiče past. Doprava ale není jediným problémem Dušiček.

V době Dušiček se v okolí hřbitovů a parkovišť objevují zloději. Policisté hřbitovy a jejich okolí kontrolují, ale nemohou být všude. „ Auto není trezor. Na vloupání do vozidla a jeho prohledání ale zloději stačí jen chvilka. Proto veškeré cennosti – mobilní telefony, fotoaparáty, kabelky nebo třeba peněženky, nenechávejte na sedadlech ani jiných viditelných místech, popřípadě ani v zavazadlovém prostoru,“ zdůraznila Kroutilová. Opatrnosti nezbývá ani na hřbitově.

V okamžiku, kdy si majitel odloží kabelku nebo jinou cennost byť jen na chvíli a odejdete, může se tento majetek stát velmi snadným cílem pro pachatele. „Říká se, že příležitost dělá zloděje,“ podotkla Kroutilová. Pokud majitel najde svoje auto vykradené, neměl by na nic sahat a vyčkat na příjezd policejní hlídky.