Ve středu byli oba muži obviněni ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mohou dostat trest odnětí svobody až na osm let. Včera o tomto případu informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

„Muži manipulovali se zařízením bankomatu, existuje podezření, že na něj instalovali, nebo z něj naopak snímali skenovací zařízení," uvedla mluvčí. Vyšetřovatel dal státnímu zástupci podnět pro zpracování návrhu na jejich vzetí do vazby. Včera dopoledne byli oba muži převezeni do vazební věznice v Hradci Králové. „Nevylučujeme, že oba cizinci mohou mít na svědomí podobné skutky i na jiných místech České republiky," dodala mluvčí.

Skenovací zařízení na bankomatu zajistili už v pondělí také policisté v Chrudimi na Pardubicku. Podle tamní krajské policejní mluvčí Jitky Vavřinové šlo o kameru a čtečku magnetických pásků na platební karty. Všechny věci policisté zaslali do kriminalistického ústavu. Podle Čírtkové mohou případy souviset, vyšetřování pokračuje.

Jaroslav Buček (čtk)