Zloděj se do budovy Městského divadla a kina Ostrov v Havlíčkově Brodě násilně dostal v noci z neděle na pondělí. „K činu došlo v ulici Na Ostrově v době od nedělního večera desátého prosince do sedmé hodiny ranní následujícího dne,“ uvedl za policii Martin Hron.

Že se pachatel vloupal do budovy havlíčkobrodského divadla a kina potvrdil jeho jednatel Tomáš Hermann. „Je to tak, šlo o naši budovu, bohužel,“ reagoval na dotaz Deníku Hermann.

Zatím neznámý pachatel se podle policie dostal do budovy tak, že nejprve poškodil vstupní dveře. „Následně násilně překonal dvoje dveře ve vnitřních prostorech objektu. V jedné z kanceláří vypáčil dřevěnou skříňku, v níž byl umístěný plechový trezor. Pomocí násilí se dostal do trezoru, kde odcizil finanční hotovost a vkladovou kartu,“ popsal jednání pachatele Hron.

Zloděj napáchal škodu za téměř sedmdesát tisíc korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli pátrají. Za takový trestný čin mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, “ doplnil policista.