Ve středu 31. října kolem 16. hodiny starosta obce Leoš Bláha s místostarostou Markem Hanzlíkem přistihli zastupitele Ladislava Horkého, jak s dalšími dvěma osobami nakládá na automobilový vozík kamenický materiál z oploceného pozemku u benzinové pumpy v Lipnici.

Materiál přitom patří obci. Horký tvrdil, že nakládku materiálu měl domluvenou s údajným vlastníkem materiálu. Ten to však popřel.

Horký však včera trval na tom, že nakládku kamenického materiálu měl schválenou vlastníkem, jistým V. N. z Lipnice. „Bylo to domluvené už delší dobu, mám to potvrzené e-mailem," bránil se Horký. Na otázku, jak vysvětlí, že údajný vlastník materiálu svůj souhlas s nakládkou popřel, Horký odpověděl: „Každý může občas zapomenout."

Víc už se k tomu vyjadřovat nechtěl s tím, že vše vysvětlí na veřejné schůzi vedení obce s lipnickými občany. Ta se koná právě dnes od 18 hodin v sále penzionu Brixen.  

Lipnický starosta Bláha s místostarostou Hanzlíkem po vykázání Horkého z oploceného pozemku poté zjistili, že na skládce kamenického materiálu chybí osm kamenných obrubníků o celkové délce přibližně osm metrů v hodnotě téměř devět tisíc korun.

Starosta Bláha proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro odcizení obecního materiálu z oploceného pozemku a zároveň podal policii podnět, aby prošetřila aktivity Ladislava Horkého a dvou osob, které tam 31. října přistihl.