Případu začal loni v dubnu tím, že policisté zastavili posádku auta ve Věži na Havlíčkobrodsku. „Vozidlo tehdy řídila devětatřicetiletá žena, která při průjezdu obcí Skála překročila nejvyšší povolenou rychlost o čtrnáct kilometrů v hodině,“ sdělila Čírtková s tím, že za tento přestupek řidička měla dostat 300 korun pokuty.

Při projednávání ale začal do celé záležitosti zasahovat ženin čtyřiačtyřicetiletý spolujezdec. „Žena původně s přestupkem i uložením pokuty souhlasila, ale poté si vše rozmyslela a zřejmě ovlivněna svým spolujezdcem s přestupkem a výší pokuty přestala souhlasit,“ uvedla Čírtková.

Muž začal policisty slovně napadat a obvinil je, že jsou opilí. „Toto nařčení také telefonicky oznámil na linku tísňového volání 158,“ doplnila Čírtková. Na místo proto vyjela hlídka z Havlíčkova Brodu, která u strážníků provedla dechovou zkoušku. „Její výsledek byl negativní,“ podotkla Čírtková.

Z této pomluvy se muž musel nyní zpovídat u havlíčkobrodského okresního soudu. „Soudce ho uznal vinným a uložil mu trest ve výši deset tisíc korun. Trestní příkaz je pravomocný,“ informovala Čírtková.

„Rozhodnutí samosoudce je tak jasným signálem všem, kteří by se podobným způsobem snažili znevažovat práci službu konajících policistů. Oba dopravní policisté tehdy vykonávali pouze svoji práci a v rámci výkonu služby dohlíželi na dodržování nejvyšší povolené rychlosti při průjezdu obcí,“ upozornila Čírtková.