Líčení se uskutečnilo s vyloučením veřejnosti. Soudkyně Hana Doubková líčení odročila na čtvrtek 26. února.

U soudu vypovídala i žena, která v jednom z havlíčko᠆brodských kostelů pracovala jako kostelnice. Tvrdoň ji podle obžaloby několikrát znásilnil. Tvrdoň už v minulých líčeních u soudu tvrdil, že žena trpí schizofrenií, a jakékoli sexuální násilí ve spojitosti s ní popřel. Podle soudních znalců, kteří u soudu vypovídali při minulém líčení, však žádná z poškozených žen duševní chorobou netrpí. Tvrdoně naopak soudní znalci označili za sociálně silnou až dominantní osobnost se schopností manipulovat.

Podle obžaloby spáchal Tvrdoň devět trestných činů na pěti ženách – dvou dospělých, dvou mladistvých a jedné nezletilé, za což mu hrozí až deset let vězení. Žaloba kněze viní ze sexuálního nátlaku, vydírání, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.

Obžalovaný v soudní síni nebyl

Soudní jednání se koná v nepřítomnosti obžalovaného. Soud už dříve vyhověl jeho žádosti, aby při jednáních nemusel být přítomen.
Prověřování duchovního zahájilo oznámení od osmatřicetileté ženy. Uvedla, že na ni muž od léta 2012 vyvíjel v havlíčkobrodském bytě psychický nátlak a koncem roku 2013 ji čtyřikrát znásilnil.

Havlíčkobrodští kriminalisté se případem zabývají od počátku loňského prosince. Podezřelého zadrželi loni v únoru v Praze před bytem, který muž příležitostně užíval. Hradecký diecézní biskup Jan Vokál už dříve postavil obviněného duchovního mimo službu.