„Obdrželi jsme oznámení 
o pohybu dvou osob, které vezly na kárce a kolečku železný materiál. Tyto osoby strážník zajistil v prostoru v blízkosti firmy, která v Chotěboři zpracovává kovové odpady v ulici Herrmannova," informoval ředitel městské policie Chotěboř, Jiří Novotný.

Bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku 20 a 35 let,  kteří se přiznali, že železo ukradli na skládce komunálního odpadu Lapíkov 
a chtěli ho prodat. Předběžným odhadem se jednalo o materiál o hmotnosti asi 100 kg.

Během dalšího šetření vyšlo najevo, že muži naplnili znaky možného trestného činu, proto byla na místo přivolána Policie ČR, která bude případ dále šetřit.

A chotěbořské "krimi" ještě jednou

Ve svém věku už  mohl mít rozum. U jedné chotěbořské hospody byl minulý týden v příkopu nalezen šedesátiletý muž, ležící na zemi.

Městští strážníci zjistili, že jeví známky opilosti a je zraněn na hlavě. Byla přivolána záchranka, která ho převezla do nemocnice. Muž měl v sobě přes dvě promile  alkoholu. Jenže, jak se ukázalo, byl to zřejmě opilec nezmar.

Ještě tentýž den, kdy byl kolem oběda  převezen do nemocnice, byla právě na tohoto muže opětovně přivolána hlídka městské policie. Muž se dobýval do jednoho domu a jeho jednání bylo značně ovlivněno alkoholem.  To už měl v sobě skoro tři promile.

Proto se strážníci rozhodli, s ohledem na bezpečnost jeho i okolí, odvézt neúnavného opilce na záchytku do Jihlavy.