„Zasahovali jsme u pacienta po napadení. S těžkým zraněním byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové,“ uvedl bez dalších podrobností mluvčí vysočinských záchranářů Petr Janáček.

Ilustrační foto
Agresivní žena napadla prodavačku v Brodě železnou tyčí. Půjde do vězení

Co přesně se v domě stalo, není zatím jasné. Policie teprve vše prověřuje. „Kriminalisté zjišťují okolnosti, za jakých k poranění muže došlo. V současné době nebudeme případ nijak podrobněji komentovat,“ konstatovala krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková. Podle informací Deníku není vyloučeno, že se muž mohl zranit i sám.

Co se stalo, netuší ani sousedé. Podle nich se vše odehrálo za zavřenými dveřmi. Všimli si pouze přistávajícího vrtulníku záchranné služby na nedalekém fotbalovém hřišti a přítomnosti policejních aut.

„Volali nám sousedé, že se v ulici něco děje, jinak bychom to ani nevěděli. Bydlí tam nějací lesní dělníci. Myslím, že ten dům koupila nějaká firma, která se zabývá prací v lese a v domě ubytovává své dělníky,“ řekl Deníku jeden ze sousedů.

Zločinecký gang na lavici obžalovaných, jejich právníci a tlumočníci.
Cizinci kradli lidem peníze z účtu. První obětí byl člověk z Luk nad Jihlavou

Dům působí zanedbaně, až zchátrale. Například okenní tabulka nad vchodovými dveřmi je rozbitá. Ještě nedávno byl dům obehnán policejní páskou. „Už loni tady byl bordel, když zase jiní cizinci u domu rozmlátili vchodové dveře,“ poznamenal člověk z ulice.

Starosta Habrů Petr Víšek k události na sociální síti napsal: „V Habrech na Brodské ulici došlo dnes večer k násilnému trestnému činu, poškozený je v nemocnici, podezřelý zadržený policií.“