Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ledečská firma žaluje město o více než tři miliony korun

Ledeč nad Sázavou – Město Ledeč nad Sázavou čelí soudní žalobě ze strany tamější společnosti Evos-Hydro.

22.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Stránský

Firma podala 28. května na město žalobu s návrhem na vydání platebního rozkazu na částku  3 374 747 korun plus příslušenství, což zahrnuje odměnu pro advokáta žalující strany a úroky z prodlení.

Jádrem sporu je příjezdová komunikace k pozemkům se solárními panely. V dubnu 2008 uzavřela firma Evos-Hydro s městem Ledeč smlouvu, na základě které vybudovala příjezdovou komunikaci na pozemcích patřících městu Ledeč. Podle ústní dohody s tehdejším starostou Stanislavem Vrbou a místostarostou Jaroslavem Doležalem mělo město náklady na vybudování komunikace firmě zaplatit. Na podzim roku 2010 dostala stavba od stavebního úřadu ve Světlé nad Sázavou povolení k předčasnému užívání. Firma Evos-Hydro vystavila v listopadu 2011 fakturu na zmíněnou částku 3,3 milionu korun. Tu v prosinci  rada města odmítla uhradit.

Město podalo odpor

„Město považuje tuto žalobu za nepodloženou, a proti platebnímu rozkazu jsme prostřednictvím právního zástupce podali začátkem června odpor," informoval včera starosta města Petr Vaněk. Podáním odporu tak město odvrátilo hrozbu vydání platebního rozkazu, a celý případ se proto vrátí k projednání před soud.

V případě, že se nepodaří prokázat platnost ústní dohody někdejších představitelů města s firmou Evos-Hydro, chtěla firma svůj nárok hodnotit z titulu bezdůvodného obohacení. K němu mělo dojít tím, že vybudováním příjezdové komunikace byly zhodnoceny pozemky v průmyslové zóně města. „Jde o takzvanou průmyslovou zónu, protože tam nyní jsou dvě fotovoltaické elektrárny a nic jiného tam už nebude, protože kvůli solárním panelům by tam žádný prašný provoz nemohl být umístěn. Pracovní místa nula, ta zóna je prakticky mrtvá," oponuje starosta Vaněk.

O peněžním vyrovnání za  zhotovenou příjezdovou komunikaci tak bude muset rozhodnout soud. „Jsem přesvědčen, že morální nárok na finanční vyrovnání mám," konstatoval ředitel společnosti Evos-Hydro Jaroslav Šemík, který ale blíže nechtěl celou záležitost komentovat.

Autor: Petr Stránský

22.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Ilustrační foto

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Robert Fulghum se svou novou knihou zavítal do Havlíčkova Brodu

Havlíčkův Brod - Americký spisovatel a bývalý pastor Robert Fulghum je opět v Čechách. S projektem LiStOVáNí ve čtvrtek zavítal také do Havlíčkova Brodu. Představil tu svou novou knihu Opravář osudů. Slavný spisovatel, který je v Čechách velmi oblíbený, se zúčastnil i Podzimního knižního veletrhu, kde měl v pátek autogramiádu.

Brodská galerie zve na Živý svět Anny Vojtěchové

Havlíčkův Brod – Živý svět Anny Vojtěchové se v pátek 20. října otevře návštěvníkům Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Vernisáž výstavy je součástí Podzimního knižního veletrhu. Tvorba česko-americké výtvarnice a ilustrátorky Anny Vojtěchové je totiž k vidění i tam.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení