Po tom, co mu úřednice v Jaroměřicích vydala peníze, nasedl na kolo a ujel

Pachatel využil chvíle, kdy byl jediným zákazníkem, přítomny byly pouze dvě bankovní úřednice. Se zbraní v ruce přistoupil k přepážce, předložil lístek s výzvou „Naval prachy“, načež mu překvapená žena vydala několik desítek tisíc korun.

Muž rychle peníze sebral a chvatně opustil prostor. Nastoupil na béžové kolo se štanglí a odjel směrem na Hrotovice. Přivolaní policisté, kteří dorazili vzápětí, se jej vydali hledat. Zmizel však beze stop.

Jednalo se o muže ve věku 35 až 40 let, silné postavy vysoké asi 180 centimetrů. Měl černé vlnité vlasy na ramena, byl zarostlý a na levé tváři měl náplast.

Oblečen byl do červenočerné bundy s bílými pruhy, modrých riflí, na hlavě měl černou kšiltovku s nápisem „toyota“. Svědkyně se shodly, že muž měl nohy výrazně do písmene X.

Zachytila jej průmyslová kamera, policisté tedy mohli dát snímky k dispozici. Spořitelna se nachází ve společném objektu s městským úřadem, je zde poměrně velký pohyb lidí. Nikdo jiný kromě zmíněných bankovních úřednic si však ničeho nevšiml.

Kdyby měl kdokoliv informaci, jež by vedla k dopadení výtečníka, nechť ji sdělí na nejbližším oddělení policie či na linku 158. Pachateli hrozí, že za mřížemi stráví dva roky až deset let.