Požadoval vydání peněz a ohrožoval nejenom zaměstnance banky, ale také klienty, kteří se v tu chvíli v bance nacházeli.

„Pokladní pachateli vydala několik desítek tisíc korun. Muž poté banku opustil. Nikdo ze zaměstnanců ani z klientů nebyl zraněn," uvedla mluvčí havlíčkobrodské policie, Jana Mazourová.

Lupiče v bance si povšiml kolemjdoucí Martin Belec. „Zavolal jsem policii a v okamžiku, kdy ten muž vyběhl ven, jsem ho zpacifikoval. Když jsem na něm klečel, tak mi říkal, ať ho pustím, nebo že ten granát vybuchne. Pak mi přiběhl, myslím, že to byl někdo z banky na pomoc, a během půl minuty přijela policie," popsal událost třicetiletý muž.

Policejní hlídka u pachatele nalezla i krátkou střelnou zbraň. Odvezla ho k výslechu. „Vyslechnuti byli i další svědci loupežného přepadení," pokračovala Mazourová.

Granát, který zůstal po pádu pachatele a po jeho zadržení ležet na chodníku, nevybuchl. Policie uzavřela celou Horní ulici a vyzvala lidi, kteří se nacházeli v tamních obchodech a provozovnách, aby je okamžitě opustili. „Granát zajistil přivolaný pyrotechnik a konstatoval, že nejde o atrapu. Nicméně funkční nebyl," sdělila Mazourová. Ta dodala, že pachateli, kterého s největší pravděpodobností poslal soudce do vyšetřovací vazby, hrozí až deset let vězení.

Jeden z klientů, který byl v momentě přepadení v bance, uvedl, že se vše zběhlo velice rychle. „Šlo ale o nekonečné dvě minuty. Ten člověk si stoupl za mě, a když jsem se otočil, začal řvát, abychom si všichni lehli na zem. Uposlechli jsme ho a on se obrátil k pokladní. Sprostě jí nadával a ona mu dala nějaké peníze," uvedl klient, který se představil jako Ladislav.

Mluvčí Československé obchodní banky, Zuzana Kalátová, Deníku sdělila, že bance nevznikla žádná škoda. „To ale není podstatné. Důležité je, že nedošlo k žádnému ohrožení života ani zranění přítomných osob," podotkla Kalátová.