Podle informací Deníku museli být zloději na čin důkladně připraveni. Poradili si totiž i s bezpečnostním kamerovým záznamem.

„Policisté následně odcizenou soupravu nalezli a po jejím ohledání si ji zpět převzal majitel,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Dodávka se našla hlavně díky nainstalovanému systému vyhledávání GPS. Zloději ji odstavili nedaleko místa činu, ještě v katastru Havlíčkova Brodu. Ukradené zboží a peníze v ní ale nebyly. Po zlodějích nyní intenzivně pátrají havlíčkobrodští kriminalisté.

„Pachatelé se dopustili dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Svým jednáním způsobili předběžně vyčíslenou škodu přes devět set tisíc korun,“ upozornila Lébrová.

Vyřadili kamery

Vloupání do stavebnin Atos se odehrálo v sobotu večer 20. srpna.

„Policie nám dala podepsat mlčenlivost, takže o okolnostech krádeže nemůžeme mluvit,“ konstatoval zaměstnanec stavebnin. Vyjádřit se odmítl i jeho nadřízený s tím, že policie ještě pachatele nedopadla a nechce mařit vyšetřování.

Kriminalistům ani příliš nepomůže fakt, že byl objekt stavebnin pod dohledem kamer. Podle informací Deníku je zloději poškodili a záznamové zařízení odnesli. Není proto vyloučeno, že zloději místo dobře znali.