Jeho aktuální situaci okomentovala havlíčkobrodská soudkyně Jana Panská. „Jeho opakované sliby, že se napraví, neberou konce. Nově má na svědomí prodej drog, krádeže v obchodech a katalyzátoru ze zaparkovaného auta. Opakované páchání trestné činnosti, to je hlavní důvod, proč opět skončil ve vazbě,“ uvedla Panská.

Jindřich Š. patří v havlíčkobrodském podsvětí k poměrně zvláštním postavám. Jeho „koníčkem“ jsou hlavně drogy, které hojně prodává, ale také je sám užívá. Pohybuje se hlavně na motorce s batohem na zádech. K dalším kouskům tohoto šestadvacetiletého mladíka patřila srážka s vlakem, která pro něj měla nepříjemnou dohru. Už jen to, že se motorkář srazí s lokomotivou, je dost kuriózní nehoda. „Nehoda se stala na přejezdu mezi obcemi Kyjov a Břevnice. Řidič motocyklu vjel na železniční přejezd před přijíždějící osobní vlak a došlo ke srážce," popsala tehdy nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Stalo se to loni 14. července a Jindřich Š. musel být s vážným zraněním transportován do nemocnice v Brně, kde byl napojen na plicní ventilaci. Podobná zranění mnohdy končí fatálně, ale ne pro Jindřicha Š. Ten, jak se zdá, má několik životů.

Střelba na sjezdovce

Přijít o něj mohl už v srpnu před dvěma lety, kdy po něm někdo střílel, když jel po sjezdovce ve Vysoké na Havlíčkobrodsku. Kdo a proč na něj střílel, není kriminalistům dodnes jasné.

„K případu nemáme žádné nové informace,“ konstatovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Střelbu kriminalisté posoudili jako pokus o vraždu, protože nešlo o jeden výstřel, ale o více. Střelec se tak snažil oběť účinně zasáhnout, nikoli jen vystrašit.

Loni v květnu, přestože byl Jindřich Š. ve vazbě za prodej drog, dostal u soudu podmínku. Poté, co byl propuštěn z vazby, skončil o dva měsíce později s motorkou pod vlakem. V úterý 10. května měl mít kvůli tomu soud. „Obviněn byl z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože motorku řídil v době soudního zákazu a v době nehody u sebe měl drogy,“ vysvětlil havlíčkobrodský soudce Jan Doležal.

Hlavní líčení se nakonec z procesních důvodů nekonalo. V každém případě Jindřichu Š. už reálně hrozí, že skončí na delší dobu za mřížemi.