Z několika trestných činů obvinili sedmatřicetiletého muže z Chotěboře. Toho poslal Okresní soud v Havlíčkově Brodě na návrh státní zástupně Zdeňky Tománkové do vazby.

„Celý případ je velice závažný i s ohledem na skutečnost, že mužovými oběťmi se staly dvě jeho sestry a neteř, které bylo teprve čtrnáct let," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Obviněný muž se měl mravnostní trestné činnosti dopouštět na jaře a v létě loňského roku, a to na různých místech v Chotěboři.

„Muže jsme obvinili v listopadu loňského roku ze spá-chání zvlášť závažného zločinu znásilnění, zločinu pohlavního zneužití a přečinu soulože mezi příbuznými. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let," uvedl k případu František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality územního odboru Havlíčkův Brod.

Případem se začali kriminalisté zabývat loni v polovině října, kdy vyslechli sestry obviněného.

„Třicetiletá žena kriminalistům sdělila, že ji bratr donutil pod pohrůžkou násilí k souloži a ona ze strachu jeho chování snášela a nikomu ve svém okolí nic neřekla. Ženu nutil k nedobrovolnému pohlavnímu styku opakovaně a  v jednom případě byla celé události přítomna teprve roční dcera," uvedla Čírtková.

Policisté vyslýchali i druhou sestru – sedmnáctiletou dívku, jež se měla rovněž stát obětí znásilnění a dalších nevhodných sexuálních praktik ze strany svého příbuzného. Také ona ze strachu jeho chování trpěla a nic nikomu neoznámila.

Kriminalisté prokázali, že stejný pachatel má na svědomí také pohlavní zneužití teprve čtrnáctileté dívky, kterou měl muž nalákat k sobě do bytu, kde se ji snažil osahávat a svlékat ji. Dívce, jež je neteří obviněného muže, se naštěstí podařilo z bytu uniknout.

Při vyšetřování navíc kriminalisté zjistili, že se obviněný podobné trestné činnosti mohl dopustit i v minulosti a na jiných místech republiky.

(edi)