Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná opravdu o ruční granát bez šroubovací zátky a zapalovače. na místo zavolali policejního pyrotechnika, který nález identifikoval jako ruční granát s označením F1. Pyrotechnik granát okamžitě zajistil.

„Při stavebních nebo výkopových pracích, hledání hub a lesních plodů, při orbě na poli i na dalších místech lze narazit na podezřelé předměty připomínající munici nebo zbraně. Takové předměty mohou být zkorodované a nefunkční. Existují ale stále případy, kdy tato munice funkční. V takovém případě hrozí nebezpečí nejen nálezci, ale může být ohroženo i celé nejbližší okolí," varuje nálezce policejní mluvčí Dana Čírtková. V případě takového nálezu je nutné dodržovat základní pravidla bezpečného chování.

„S nalezeným předmětem nebo s podezřelou municí nikdy sami nemanipulujte.Nález označte a oznamte na linku tísňového volání 158. Místo nálezu zajistěte tak, aby k němu do příjezdu policejní hlídky nebyl možný přístup dalších osob. Vyčkejte příjezdu policie a dalších odborníků - psovoda se služebním psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin, pyrotechnika a dalších policistů – policejní pyrotechnici ke každému nálezu přistupují tak, jako by šlo o nebezpečný nález a musejí zachovávat pravidla bezpečnosti, aby nedošlo k explozi. Respektujte vyznačený bezpečný prostor pro práci policistů a pyrotechnika. V místech, kde nehrozí nebezpečí osobám ani poškození majetku, jsou nálezy likvidovány na místě. V ostatních případech je nález odvezen na bezpečné místo, kde je odborně zneškodněn," zdůrazňuje Čírtková.

Ilustrační foto.
Hromadná havárie u Štoků, osm lidí zraněno, silnice už je průjezdná