Rom v invalidním důchodu vyhledával ženy ve středním věku, ale i starší a sliboval jim láskyplný vztah.

Jenže o většinu z nich ztratil zájem ve chvíli, kdy získal, co chtěl, a žádná z žen už ho pak nikdy neviděla. Jedné z obětí dokonce prodal bez jejího vědomí rodinný dům. Žena na to přišla, až když ji přišli vystěhovat noví majitelé.

Dušan Daniel podle policie připravil minimálně čtyři ženy celkem o více než jeden milion korun, včetně bytu a jednoho domu. Za zločin podvodu mu hrozí až osm let vězení.

„Je otázka, zda víme o všech ženách, které mohl obviněný podvést. Problém je v tom, že se většina žen stydí podobné jednání ohlásit. Některé to udělaly až po naléhání rodiny a příbuzných, proto jsou mezi odhalenými případy větší časové odstupy," řekl Deníku jihlavský státní zástupce Jan Kadlec.

Změnil si jméno

Několikrát soudně trestaný Dušan Daniel, který má oficiálně trvalý pobyt na třebíčské radnici, se letos oženil a dokonce si změnil jméno na Dušana H. Podle informací Deníku uzavřel manželství s relativně movitou paní.

Se ženami z Jihlavy, Kladna, Havlíčkova Brodu a Žďárska, které měl podle obvinění podvést, se seznámil v roce 2010 a 2013. Trestní oznámení přišlo od ženy, která si všimla, že Dušan Daniel na internetové seznamce koketuje s další potencionální obětí. Daniel si od žen půjčoval statisíce korun, které jim neměl v úmyslu vrátit. Jedna z obětí kvůli Danielovi prodala byt hluboko pod cenou. Další ženě pod záminkou, že vyřizuje úvěr na rekonstrukci jejich budoucího hnízdečka lásky, dal podepsat kupní smlouvu na její dům.

Daniel si ženy získal svým vystupování a sliby o společné budoucnosti a také svými sexuálními výkony. Jenže dnes mu ani jedna z nich nemůže přijít na jméno. Když po něm ženy chtěly peníze vrátit, vysmál se jim, že proti němu nemají žádné důkazy.

Daniel se hájí tím, že část peněz vrátil, jindy zase tvrdí, že vše proběhlo jinak, zejména u prodeje domů, kde údajně figuroval jen jako zprostředkovatel a nic s tím neměl společného. „Navíc chybí doklady, na nichž by bylo uvedeno jeho jméno. Na tohle si dával velký pozor," podotkl žalobce Kadlec.

Daniel údajně celou kauzu vnímá jako spiknutí proti jeho osobě. Některé ženy jsou na Daniela stále naštvané, další to berou jako uzavřenou záležitost a nechtějí to nijak oživovat.

Vztahy trvaly obvykle v řádu týdnů. S jednou ze svých obětí byl dokonce za její rodinou na Slovensku, ale jakmile dostal peníze, už ho nikdy neviděla.

Celou kauzou by se měl ještě letos začít zabývat Okresní soud v Jihlavě.