Policisté podezřelého muže zadrželi na konci listopadu, skončil v policejní cele. „Jeho partnerka čelila v bytě fyzickému i psychickému násilí. Když požádala o pomoc svého známého, násilník obrátil svoji agresi i vůči němu. V říjnu zasahovali v bytě přivolaní policisté, zraněná žena skončila v nemocnici a agresivní muž na protialkoholní záchytné stanici. Následně nerespektoval ani uložené vykázání a i přes zákaz vyhledával přítomnost ženy,“ řekla k případu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž je obviněn z toho, že přibližně od loňského léta do letošního podzimu ve společném bytě v domě na Jihlavsku svoji partnerku vulgárně slovně urážel, vyhrožoval jí a fyzicky ji napadal. „Násilí se postupně zhoršovalo a intenzita útoků se zvyšovala. Agresivita muže stoupala s užíváním alkoholu a drog. Násilí bylo někdy doprovázeno také rozbíjením věcí, zejména patřících ženě, a vybavení bytu,“ informovala Kroutilová.

Gymnázium v Třebíči.
VIDEO: Ve školách byla údajně bomba: děti z Třebíče musely jít rychle domů

Muž ženu také hlídal a kontroloval v soukromém i pracovním životě. „Způsobil jí výrazné psychické obtíže, žena jeho jednání pociťovala jako těžké příkoří ve spojení s pocity strachu, bezmoci a ponížení,“ uvedla Kroutilová na adresu muže, který byl v minulosti již soudně trestán, skončil i ve vězení.

Spáchaných trestných činů je celkem pět. „Muž byl obviněn ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí páchaného po delší dobu, dále vícenásobného zločinu vydírání spáchaného se zbraní a na svědkovi, dalším činem je zvlášť závažný zločin v oblasti sexuálního násilí. Obviněn je také z přečinu pokusu ublížení na zdraví a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ vyjmenoval Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality.