„Když přišel zpátky do obchodu, měl už na sobě jiné oblečení a snažil se spojitost s krádeží popřít. Policistům však bylo zřejmé, že se jedná o muže podezřelého z krádeže. Zadrželi ho a odvezli na policejní oddělení,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Krádeží způsobil ztrátu za téměř šest tisíc korun.

Při vyšetřování policisté zjistili, že jde o známého delikventa. Muž v obchodním domě kradl už v prosinci a na začátku minulého týdne. V obou případech taktéž odcizil mobily, které následně prodával. Krádeží způsobil škodu přes šest tisíc korun. „Na základě shromážděných důkazů jsme sdělili osmadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže,“ dodal vedoucí jihlavského obvodního oddělení Radim Novák.

Ilustrační foto.
Napadení taxikáře kvůli stovce: násilník z Jihlavy dostal vyšší trest

Podezřelý muž je mnohokrát soudně trestaný recidivista, který má za sebou zejména majetkovou trestnou činnost. „Přestože je až do roku 2023 ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody, byl vloni odsouzen hned dvakrát. Na konci roku byl potrestán nepodmíněným trestem odnětí svobody. Aktuálně na něj byl vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ dodala Kroutilová.

Policie odvezla zadrženého muže do věznice. Za krádež může dostat trest odnětí svobody až na tři roky. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.