Kromě návštěvníků a pořadatelů se na festival připravili také policisté. „Během celého festivalu jsme nemuseli řešit žádný násilný trestný čin a nepřijali jsme ani žádné oznámení o krádežích věcí ze stanů ve stanovém městečku ani krádeží věcí ze zaparkovaných vozidel," popsala mluvčí krajského policejního ředitelství Dana Čírtková.

Přesto však policisté zaznamenali několik trestných činů a přestupků. „Jednalo se o odcizení horského kola za čtyřiadvacet tisíc a krádež peněženky," popsala mluvčí.

Největší počet zjištěných přestupků zaznamenala policie stejně jako při loňském ročníku v dopravě. „Ve třech případech při kontrolách řidičů policisté zjistili, že řidiči před jízdou požili alkohol. Dechové zkoušky u těchto řidičů byly pozitivní – 0,33 – 0,39 promile alkoholu. Policisté tyto tři přestupky zadokumentovali a předají je k vyřízení do správního řízení," uvedla mluvčí.

Další řidič jel v obci stokilometrovou rychlostí, jiní neměli zapnuté pásy, jeli s neosvětleným vozem, neměli auto v pořádku nebo špatně parkovali.

Hned v prvním festivalovém dni policisté zasahovali u muže, který se odpoledne v opilosti pohyboval u splavu v korytě Sázavy. „Policisté muže zajistili a vzhledem k tomu, že ohrožoval svůj vlastní život, tak ho převezli k vystřízlivění na Protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě," popsala mluvčí.

Ve stejný den, tedy ve čtvrtek, řešili policisté kolem půlnoci oznámení, že se v okolí zámeckého parku pohybuje velký pes bez košíku. Policistům se psa podařilo psa odchytit a ve spolupráci se strážníky uspat a poté ho převezli do útulku.

Útok na hlídku

V sobotu po jedné hodině v noci chtěla policejní hlídka zkontrolovat Škodu Octavia, která odjížděla ze Světlé a mířila směrem na Ledeč nad Sázavou. „Řidič na pokyn k zastavení vozidla sice zareagoval tím, že zpomalil, ale najednou se znovu rozjel a dokonce se snažil najet na zasahujícího policistu, který musel uskočit. Hlídka začala ujíždějícího řidiče pronásledovat. Po chvíli řidič vozidlo zastavil a snažil se je opustit společně se svým spolujezdcem. Policisté ho ale zadrželi," řekla mluvčí.

Policisté zjistili, že auto řídil opilý čtyřiadvacetiletý mladík, který odjížděl z festivalu s více než dvěma promile alkoholu v krvi. I tento muž skončil na jihlavské záchytce a hrozí mu trest za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. „Policisté zajistili také auto, u kterého budou navrhovat propadnutí věci, neboť mladík auto použil proti zasahujícímu policistovi jako zbraň," vysvětlila mluvčí.

Dalšího opilce eskortovali policisté do Jihlavy v sobotu večer. Muž s téměř dvěma promile alkoholu v krvi pobíhal mezi návštěvníky jen ve spodním prádle. „Jeho jednání bylo zadokumentováno jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Policejní akce, které se zúčastnili také policisté z Pardubického kraje, skončila v neděli dvě hodiny po poledni. „Připravené policejní bezpečnostní opatření bylo velmi úspěšné a policisté všech služeb výkon služby na festivalu zvládli na výbornou," uzavřela policejní mluvčí Dana Čírtková.