„Mohu potvrdit, že naše zastupitelství vykonává v případu dozor. S ohledem na stav nalezených ostatků existuje podezření, že dotyčný člověk zemřel cizím zaviněním. Pracovně byla věc zatím kvalifikována jako zločin těžkého ublížení na zdraví.,“ konstatoval Pavel Bužga.

Vzhledem k tomu, že kriminalisté zatím neznají totožnost oběti a nevědí za jakých okolností dotyčný zemřel, není vyloučeno ani to, že mohlo jít o jiný závažný trestný čin včetně vraždy. Záhadný případ se snaží rozplést kriminalisté z jihlavské mordparty.

„Na případu pracujeme, naše postupy nebudeme zatím komentovat,“ podotkl kriminalista Pavel Kubiš. Klíčové pro objasnění případu je zjištění totožnosti oběti. Běžným postupem je vyhodnocení genetických stop a srovnání s policejní databází.

Na děsivý nález narazil zhruba v polovině října lovec historie s detektorem kovů. Jenže místo mince či vojenského metálu našel lidskou kostru. Ležela v mělkém hrobě na kraji listnatého lesa pod statným dubem. Hledač si nejprve všiml vyčuhující kosti ze země, až vzápětí mu došlo, že je zřejmě lidská. Na místo okamžitě vyjeli kriminalisté i hasiči. Ti pak z mělkého hrobu vyhrabali celou lidskou kostru. S největší pravděpodobností se jedná o ostatky muže. V zemi určitě byly delší dobu, mezi patnácti a dvaceti lety. Podle informací Deníku byla v hrobě i pogumovaná textilie, do níž mohlo být tělo před zahrabáním zabaleno. (rm)