V pondělí 4. října o tom rozhodl Okresní soud v Jihlavě. Fučík totiž taxikáře napadl v podmínce. Před časem dostal výchovný trest za krádeže v obchodech. Rozsudek tehdy zněl tři roky s podmíněným odkladem na tři a půl roku.

Jihlavský soud tak musel v pondělí zasednout znovu a Fučíka poslal na tři roky do vězení.

„Rozhodnutí je pravomocné. Obžalovaný si stížnost nepodal,“ konstatoval soudce Zdeněk Chalupa.

Ilustrační fotografie.
Chtěl alkohol na dluh: obsluze prodejny v Lukách vyhrožoval muž nožem

Devětadvacetiletý recidivista Fučík už má jisté, že ve vězení stráví čtyři roky. Ve hře jsou ale minimálně další dva roky.

Jihlavský státní zástupce Ivo Novák totiž nesouhlasil s ročním trestem za napadení taxikáře, který mu vyměřil Krajský soud v Brně. Ten změnil verdikt jihlavského soudu, který Fučíka poslal za incident s taxikářem do vězení na tři roky. Podle mínění žalobce i soudu prvního stupně by měl být Fučík potrestán přísnějším trestem, protože na taxikáře útočil i jako na svědka.

K napadení došlo loni 1. března kolem půl čtvrté ráno ve Wolkerově ulici v Jihlavě, kam se nechal Fučík a jeho přítelkyně taxíkem dovézt. Když Fučík z taxíku vystupoval, odmítl jízdu uhradit. Místo toho začal řidiči vulgárně nadávat. Řidič účtenku vytiskl a nesl ji obžalovanému. Zaplacení se nedočkal. Taxikář se snažil zavolat policii, ale Fučík mu telefon vytrhl a surově ho napadl.

Díky spolupráci s regionem Grand Est zavítal v minulosti na Vysočinu například šéfkuchař Philippe Mill, držitel dvou michelinských hvězd. Učil vařit místní studenty gastronomie.
Finsko i Estonsko: Kraj Vysočina láká spolupráce se zahraničními regiony

„Přestože poškozený na chvíli upadl do bezvědomí, obžalovaný ho stále napadal. Po chvíli toho nechal, a i s přítelkyní odešel do domu,“ popsal už dříve útok žalobce Novák. Ten podal proti rozhodnutí krajského soudu podnět nejvyššímu státnímu zástupci k podání dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně.

„Podnětu státního zástupce z Jihlavy nejvyšší státní zástupce vyhověl a na jeho základě podal dovolání v neprospěch obviněného. Podané dovolání se domáhá toho, aby obviněný byl uznán vinným přísnější právní kvalifikací. Máme za to, že obviněný útočil na poškozeného jakožto potenciálního svědka, s čímž zákon spojuje přísnější trestní sazbu,“ napsal Deníku Kryštof Zelený z Nejvyššího státního zastupitelství.