Stalo se to v úterý ráno.

„Stála za plotem v houští a snažila se přes něj dostat k psíkovi, kterého předtím přes ten plot zřejmě hodila. Nejdřív mi to bylo divné, co tam dělá, protože je to strašně zarostlé a téměř neprůchodná houština. Pak mi ale došlo, že je dezorientovaná a celá se třásla zimou," popsal reportérovi Deníku setkání se ženou Tomáš Pípa.

Aby jí co možná nejrychleji pomohl, musel nakonec kleštěmi rozstříhat plot. Teprve poté se žena mohla znovu setkat se svým psem a navíc najít cestu zpět ke svým blízkým. Tím, že si Tomáš Pípa ženy všiml a pomohl jí, současně přispěl k jejímu šťastnému nalezení.

Onou ženou byla totiž sedmašedesátiletá vážně nemocná Jarmila M. z Havlíčkova Brodu, po níž od pondělí pátrali její příbuzní a policejní hlídky.

„Všichni odvedli perfektní práci. Jsme moc rádi, že se našla, protože je nemocná. Všem bych chtěl moc poděkovat," řekl včera Deníku přímo na místě, kde se žena našla, její manžel.

Pro něj je největší záhadou, jak se jeho žena až do zmíněných končin dostala. „Vůbec to nechápu. Bydlíme na druhém konci města a sem skoro nechodíme," kroutil hlavou manžel a v ruce držel obojek, na jehož konci poskakoval malý pudl.

Kudy šla, se neví

Pes se svou paničkou prožil celé její nechtěné dobrodružství, které se protáhlo i přes noc. Kudy zmatená žena chodila a zda někde přespala a ráno vyrazila hledat cestu domů, zatím není známé.

Ihned poté, co Tomáš Pípa ženu objevil a pomohl jí, zavolal městskou policii, a ti pak lékařskou pomoc. Na místo vyjela sanitka vysočinské záchranné zdravotnické služby. Lékaři jí na místě poskytli nezbytnou pomoc a poté ji odvezli do nemocnice. „Seniorka je lehce podchlazená, ale jinak je v pořádku. Všem, kteří pátrání zveřejnili, děkujeme," informoval včera krátce po nalezení pohřešované ženy jihlavský policejní mluvčí Tomáš Procházka.

Žena se ztratila v pondělí kolem půl čtvrté odpoledne. Naposledy byla spatřena, jak sedí na lavičce v brodské Ledečské ulici. Neměla u sebe mobilní telefon a podle příbuzných se ani nedokáže v neznámém prostředí orientovat. Na sobě měla mikinu neupřesněné barvy, tašku přes rameno a s sebou černobílého pudla. Po ženě pátraly složky integrovaného záchranného systému včetně policejního vrtulníku.

Na schůzku nepřišla

V pondělí policejní hlídky také pátraly po osmnáctileté dívce z Řídelova na Jihlavsku. Dívka odešla odpoledne z domu na zastávku autobusu v místě bydliště, kde se měla sejít se svým přítelem. Ten ji však na smluvené zastávce nenašel. Dívka vysoká 160 centimetrů s blonďatými delšími vlasy měla při odchodu z domu oblečeny zelené kraťasy a letní hnědé síťované tričko se zavazováním na zádech.

Obula si černooranžové žabky a vzala si s sebou tmavou malou kabelku. Také pátrání po této pohřešované ženě dopadlo dobře.

„Dívka z Jihlavska byla včera vypátrána v Jihomoravském kraji. Byla převezena na policejní útvar. V současné době policisté provádějí další šetření," informovala v úterý po poledni mluvčí vysočinských policistů Jana Kroutilová.