„V neděli 21. března po šesté hodině odpoledne byli policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod vysláni do jedné z ubytoven na ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě. Tam se měl nacházet agresivní muž, který napadal svého spolubydlícího. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že došlo k rozepři dvou mužů, přičemž pětapadesátiletý muž udeřil sevřenou pěstí devětadvacetiletého muže,“ popsal David Linhart z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Útočník tak napadenému způsobil zranění v obličeji. „Jelikož podezřelý z tohoto jednání neskýtal záruky, že ve svém protiprávním jednání nebude pokračovat a vykazoval silné známky opilosti, tak se ho policisté rozhodli zajistit a převezli jej na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění,“ pokračoval David Linhart.

Dechová zkouška, kterou policisté muže podrobili, vykázala 3,21 promile. „Policisté případ evidují jako přestupek proti občanskému soužití, za který ve správním řízení hrozí pokuta,“ uzavřel David Linhart.