„Řidič nereagoval na výzvu policistů k zastavení a začal ujíždět. Policisté ve služebním autě okamžitě vyjeli za ním," popsala policejní mluvčí Monika Pátková. „Řidič renaultu po ujetí několika set metrů ve velké rychlosti nezvládl průjezd zatáčky v Rybníčku a s vozidlem vyjel mimo komunikaci, kde narazil do podezdívky plotu. Poté s vozidlem přejel silnici vlevo a narazil do zdi rodinného domu," uvedla mluvčí.

Dvaačtyřicetiletý řidič neutrpěl zranění, při dechové zkoušce mu policisté naměřili tři a půl promile alkoholu. Navíc zjistili, že má do roku 2020 uložen zákaz řízení. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let," dodala Pátková.

Stejný trest hrozí i třiatřicetiletému muži z Rychnovska, který usedl vzdor zákazu řízení za volant Fordu Mondeo v noci ze středy na čtvrtek. Před třetí hodinou jej zastavila hlídka na Rafaelově ulici v Třebíči. „Policisté zjistili, že muž je ovlivněn amfetaminem. Muž se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Dále policisté zjistili, že má řidič zákaz řízení všech motorových vozidel," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté muže zadrželi a poté ho převezli na obvodní oddělení, kde byl umístěn do policejní cely. „Muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Řízení vozidla pod vlivem drog dále šetří jako dopravní přestupek," dodala mluvčí.