„Šestatřicetiletého muže z Ledče nad Sázavou vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z pokračujícího zločinu vydírání spáchaného v souběhu s přečinem ublížení na zdraví a  dále z přečinů poškození cizí věci, výtržnictví a neoprávněného užívání cizí věci," uvedla mluvčí policie Monika Pátková.

Podle mluvčí je muž trestně stíhán za to, že od roku 2006 do podzimu 2012 prodal konopí za celkovou částku přes čtvrt miliónu korun. Dalším dvěma osobám pak v posledním roce poskytl konopí jako protislužbu.

„Muž je obviněn také z toho, že letos v srpnu úmyslně způsobil požár rodinného domu v Ledči nad Sázavou, a tím jeho majiteli způsobil škodu ve výši nejméně půl miliónu korun. Navíc od konce roku 2011 do současné doby neoprávněně užíval osobní automobil, který mu jeho majitel svěřil do opravy," pokračovala Pátková.

Trestných činů vydírání a  výtržnictví se uvedený pachatel dopustil společně s pětadvacetiletým mužem z Kutnohorska a devatenáctiletým mladíkem z Benešovska.

Dokonce 
ho bili pěstmi

„V polovině srpna letošního roku se společně vydali za svým známým, o kterém se nejstarší z mužů domníval, že mu odcizil motocykl. V bytě pak muže zbili, donutili ho, aby se ke krádeži přiznal a nastoupil do vozidla, kterým měli odjet na místo, kde motocykl schoval. Cestou navíc potkali dalšího muže, který měl podle nich být také do krádeže zapletený. Toho přímo na ulici bili pěstmi do obličeje a nutili ho, aby jim řekl, kde odcizený motocykl je," řekla Pátková.

Fyzického napadení se dva mladší muži navíc společně dopustili i v červnu. Oba jsou proto trestně stíháni pro zločin vydírání spáchaného v souběhu s přečinem ublížení na zdraví a pro přečin výtržnictví.

Šestatřicetiletého a pětadvacetiletého muže vzal soud do vazby, devatenáctiletý mladík je stíhán na svobodě. Nejstaršímu z mužů hrozí trest odnětí svobody až na deset let, ostatním dvěma až osm let vězení.