Ve státní svátek, kolem půl páté ráno, vznikl v zábavním podniku konflikt mezi dvěma muži, který se po zásahu okolních lidí uklidnil. Jeden z těchto mužů ale poté v prostoru u baru fyzicky napadl jiného návštěvníka a zranil ho pěstí v obličeji. Agresivní muž poté musel podnik opustit. Když se ale dostal do venkovního prostoru před podnikem, aktivně se zapojil ještě do rvačky, ke které došlo na ochozu areálu.

Zoo Jihlava.
Návštěvníci zoo si ve středu užili krmení žirafáků

"Dva účastníci zmíněných konfliktů utrpěli zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Jeden z nich byl sanitkou převezen na ošetření do nemocnice," doplnila další informace Kroutilová.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou přečinů, a to ublížení na zdraví a výtržnictví. Policistům se podařilo zjistit totožnost většiny těch, kteří byli do konfliktů zapojeni, včetně agresivního muže, který v podniku zranil návštěvníka a je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů.

V zájmu prověřování by ale policisté potřebovali zjistit ještě totožnost muže, který byl nejprve svědkem napadení v podniku u baru, a poté byl sám před zábavním podnikem fyzicky napaden. Tento muž v podniku po fyzickém napadení u baru, kterého se on sám nijak neúčastnil, přišel ke zraněnému, jež v tu dobu seděl na sedačce u stolku a držel si na obličeji ubrousek, a chvíli u něho stál. Když zraněný vstal a odešel za účelem lékařského ošetření, muž podnik také opustil a vyšel ven, kde byl sám fyzicky napaden.

Telč, ilustrační foto.
Vysočinu budou propagovat na deseti veletrzích v Česku i zahraničí

"Tento muž má hnědé krátké vlasy a je střední postavy. Měl na sobě oblečenou tmavou bundu a pod ní světlé triko. V jeho blízkosti se pohyboval muž se světlejšími vlasy oblečený v červené bundě a kabelou zavěšenou na rameni přes střed těla. Prosíme proto tohoto muže, případně lidi, kteří ho znají, aby se se svým svědectvím přihlásili na linku 158," uzavřela Kroutilová. Muž je zachycen na fotografiích.