Pachatel seniorku přepadl koncem prosince loňského roku na sídlišti Na Spravedlnosti. “Muž ženu zranil a připravil ji o kabelku s mobilním telefonem, penězi a platební kartou,“ komentovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

K činu došlo ve středu 21. prosince po deváté hodině ráno. “Pachatel si vyhlédl osmdesátiletou seniorku, ke které přistoupil zezadu a srazil ji na zem. Ve fyzickém útoku pěstmi pokračoval i na zemi. Muž se snažil ženě strhnout kabelku z ramene, ale ta ji pevně držela. Pachatel tedy nožem přeřízl popruh kabelky, ženě ji vytrhl a z místa činu utekl,“ popsala policejní mluvčí. Zraněnou seniorku musela odvézt záchranka do nemocnice.

Kriminalisté od té doby po pachateli pátrali, žádali o pomoc i veřejnost. “Podezřelého muže zadrželi policisté ve středu 17. května v obci na Pelhřimovsku. Jednatřicetiletý muž je obviněný z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ uvedl kriminalista Martin Kovařík. Ten také dodal, že zadržený muž nebyl v minulosti soudně trestán.

Jednatřicetiletý muž skončil ve vazební věznici. Případ kriminalisté dále vyšetřují.