Podle obžaloby provozovala dvaatřicetiletá žena od června 2010 do listopadu 2013 internetový a kamenný obchod, v němž nabízela k prodeji věci na pěstování konopí setého a výrobu marihuany. V případě odsouzení hrozí Ládrové trest vězení od jednoho do pěti let.

„Prostřednictvím internetového e-shopu GrowGarden nabízela a veřejně propagovala materiály pro pěstování konopí setého a nabízela technologické prostředky sloužící ke kvalitnějšímu pěstování marihuany, aby bylo dosaženo co největších účinků THC na lidský organismus," přečetla z obžaloby jihlavská státní zástupkyně Jana Vítková.

Ládrová podle obžaloby nabízela také kuřácké potřeby jako dýmky a drtičky. „Některé byly důmyslně vyrobeny tak, aby zakryly svůj účel," podotkla Vítková.

Kromě internetového obchodu provozovala podnikatelka také kamenný obchod v jihlavské Čajkovského ulici. V tomto obchodě provedla policie razii loni 4. a 5. listopadu, během níž zabavila většinu nabízeného zboží.

Velký zátah

Policie tehdy zasahovala také na dalších místech republiky. Šlo o více než padesát míst v několika krajích. Obvinila více než deset lidí. Policie tehdy zátah zdůvodnila tím, že od roku 2007 přibývá pěstíren konopí a kamenných a internetových obchodů, které nabízejí věci k pěstování a výrobu marihuany.

„Cílem pěstování v těchto speciálně upravených podmínkách je maximalizace obsahu psychoaktivní látky THC ve vypěstovaném konopí, jehož je docilováno prostřednictvím využívání sofistikovaných pěstebních metod a šlechtěných odrůd konopí," prohlásila mluvčí policejního prezidia Ivana Ježková.

Podnikatelka z Jihlavy Leona Ládrová odmítla na policii vypovídat. Tentýž postoj zaujala i před soudem. Na dotaz soudu pouze uvedla, že její živnost je platná, ale už se jí nevěnuje.

„V současné době mě živí manžel," odpověděla na dotaz soudce, jaké má v současné době příjmy. „V současné době se k obžalobě nebudu vyjadřovat, až po rozsudku," řekla Ládrová při odchodu ze soudní síně.

Hlavní líčení muselo být odročeno na příští rok, protože Ládrová trvá na osobním výslechu několika svědků navržených obžalobou.
Internetové stránky GrowGarden s podtitulem e-shop, který rozumí potřebám všech pěstitelů, jsou stále aktivní. V provozu je stále také prodejna v Čajkovského ulici.

Majitelkou tohoto obchodu je v současné době Monika Červenková. „Je to obchod pro pěstitele všeho druhu. Věci na pěstování konopí ani výrobu marihuany neprodáváme, ani se tu nikdy neprodávaly," konstatovala Červenková.