Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půjdu klidně i přes mrtvoly, vyhrožoval hlas v telefonu

Havlíčkův Brod – Okresní soud v Havlíčkově Brodě včera odsoudil Pavla Zelinku, jednatele společnosti KMZ – ocelové konstrukce Chrast, za nebezpečné vyhrožování k trestu osmi měsíců odnětí svobody s odkladem na jeden a půl roku.

25.6.2013
SDÍLEJ:

Okresní soud v Havlíčkově Brodě.Foto: DENÍK/Michal Rybišár

Obžalovaný se k činu nepřiznal a po vynesení rozsudku si vzal lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak není v tuto chvíli pravomocný.

Firma KMZ získala od štocké společnosti Bovys zakázku na výstavbu haly ve Štokách. Stavební práce se však zpozdily, což mělo vést k určitým peněžním srážkám. Ty po dodavateli požadoval jednatel společnosti Bovys Karel Boháč.

„Je pravda, že s firmou Karla Boháče jsme určité spory vedli, ale nakonec mezi námi došlo k vyrovnání a v současnosti žádné problémy nemáme," vysvětloval Zelinka, proč neměl důvod Boháčovi vyhrožovat.

Podle obžaloby Zelinka pro-střednictvím svého služebního mobilu vyhrožoval nejdříve matce Karla Boháče a později přímo jemu a jeho manželce. Stalo se tak 18. dubna tohoto roku přibližně v osm hodin večer. „Tvůj syn je arogantní hajzl, půjdu přes mrtvoly a je mi jedno, jestli to budete vy, nebo ti vaši parchanti," tlumočila soudu obsah inkriminovaného telefonního rozhovoru matka Karla Boháče.  Po tomto telefonátu Eva Boháčová ihned informovala policii i svého syna Karla, kterému mezitím přišla od obžalovaného výhružná SMS zpráva. V té měl Zelinka vyhrožovat smrtí jemu, jeho manželce, rodičům i oběma desetiletým synům.

Báli se o děti

„Z toho, jak tu zprávu napsal, bylo jasné, že to myslí vážně," uvedl poškozený Boháč, jehož rodina žije od té doby ve strachu především o své děti.

„Nepouštíme je s kamarády ven, vozíme je do školy a po vyučování je znovu vyzvedáváme. Dokonce jsme poprosili i učitelky, aby na ně o přestávkách dohlédly," dodal Boháč a zdůraznil, že tato opatření trvají i nadále.

Přestože se volající nepředstavil, policii se podařilo vypátrat, a to díky spolupráci se všemi českými operátory, že mobilní telefon, ze kterého hovor i SMS přišly, patří právě Zelinkovi.

„Každý mobilní telefon má svůj tak zvaný IMEI, což je patnáctimístný kód, podle něhož je možné poznat, o který konkrétní telefon se jednalo," popsal okolnosti identifikace mobilu člen vyšetřovacího týmu Milan Novotný.

Přestože obžalovaný použil jinou SIM kartu, dokázala policie jeho telefon vystopovat.

Obžalovaný se dále hájil tím, že jde o služební mobil, ke kterému mají ve firmě přístup téměř všichni, a že navíc v době, kdy k údajnému vyhrožování došlo, nebyl ve Lhotě u Chroustova, odkud volání přišlo, ale v Pardubicích. „Do našich kanceláří mají přístup všichni zaměstnanci. Nikdy je nezamykáme a nemáme ani žádného vrátného, který by příchozí kontroloval. Mobil nechávám často ležet v kanceláři na stole a zavolat z něj mohl kdokoli," řekl Zelinka.

Odpovědět nedokázal

Na otázku soudkyně, kdo jiný by měl motiv něco takového udělat, však odpovědět nedokázal.

To, že kanceláře firmy jsou pro zaměstnance volně přístupné a kdokoliv z nich má i přístup ke služebnímu telefonu obžalovaného, potvrdil i další jednatel společnosti KMZ – ocelové konstrukce  Robert Zeman. Ten zároveň dodal, že Pavel Zelinka by takového činu rozhodně nebyl schopný. U soudu také zaznělo, že obžalovaný nebyl doposud soudně trestán.

„Do kanceláře Zelinky přístup máme, nikdy jsem však jeho telefon nepoužil a nevím ani o tom, že by to udělal jiný zaměstnanec firmy," řekl před soudem další svědek, dělník společnosti KMZ – ocelové konstrukce Petr Synek.

Obhajoba, a to ještě před vynesením rozsudku, požadovala výslech i třetího jednatele společnosti KMZ – ocelové konstrukce Romana Kratochvíla a zaměstnankyně Hany Krausové. To však soudkyně Doubková považovala za bezpředmětné. Státní zástupce, který původně navrhoval až dvouletý podmíněný trest, se práva odvolání vzdal.

Jan Štrobl

Autor: Redakce

25.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení