Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný se na místě proti rozsudku odvolal. Státní zástupkyně Jana Cihlářová se naopak vzdala práva na odvolání.

Ta obžalovaného obvinila z toho, že 13. prosince loňského roku v ulici Mírová v Havlíčkově Brodě fyzicky napadl Janu L. „Obžalovaný ji úmyslně kopl do hrudníku a následně za sebou zavřel branku takovým způsobem, že poškozená spadla na zem. Tím si způsobila zlomeninu ruky a musela být převezena k lékařskému ošetření," uvedla Cihlářová. Ta podotkla, že obžalovaný byl za podobný trestný čin již jednou souzen a byl mu uložen nepodmíněný trest v délce jednoho roku.

Znojemský se však dopustil i dalších dvou trestných činů. „Obžalovaný 2. ledna ukradl v obchodním domě Kaufland v Havlíčkově Brodě salát camping, rybí pomazánku a balení zavináčů," pokračovala Cihlářová. Ta dodala, že se Znojemský dopustil dalšího trestného činu 21. ledna, kdy v restauraci Červený Hrádek v Havlíčkově Brodě ukradl barmanovi Jakubu Štrausovi mobilní telefon. „Ten vzápětí po slovní hádce odhodil na zem a z restaurace odešel," popsala Cihlářová.

Msta poškozené?

Předsedkyně soudního senátu Hana Doubková podotkla, že obžalovaný je recidivista a za podobné trestné činy si již odseděl tři roky vězení.

„Janě L. jsem nic neudělal, mám na to svědka," hájil se Znojemský. Ten podotkl, že poškozená ho chce potrestat za rodinné problémy, proto si zranění a incident vymyslela. Ke krádeži v Kauflandu se obžalovaný naopak přiznal. „Byla to blbost," konstatoval Znojemský s tím, že škodu uhradí.

„Pokud jde o ten incident v restauraci Červený Hrádek, tak jsme tam s kamarádem přišli a chtěli jsme si dát pivo a něco k jídlu. Barman Jakub Štraus nás však odmítl obsloužit," řekl obžalovaný. Ten podotkl, že Štraus po něm chtěl pervitin a dožadoval se, aby zavolal dealerovi.

„To jsem odmítl, protože s drogami již nemám dávno nic společného, a stejně tak jsem mu žádný mobilní telefon neukradl," popíral vinu Znojemský.

Štraus však včera u soudu toto tvrzení vyvrátil. „Žádné drogy jsem po něm nechtěl. Když obžalovaný přišel, již jsem pomalu zavíral a zrovna jsem utíral stoly. Řekl jsem jim, že jim nenaleji, když z ničeho nic rychle odcházeli s tím, že mi za barem obžalovaný ukradl telefon," uvedl Štraus. Ten dodal, že se strhla slovní přestřelka a obžalovaný telefon odhodil na zem a odešel.

Stejně tak poškozená Jana L. vyvrátila tvrzení, že si zranění způsobila sama. „Trochu jsme popíjeli. Pak jsme vyšli ven a obžalovaný byl opilí a chtěl po své družce peníze a telefon. Ta mu však řekla, že mu nic nedá, a tak ji začal nadávat," konstatovala poškozená. „Pak mě kopnul do hrudníku, což jsem ustála, ale jak zavřel tou brankou, tak jsem spadla na zem. Poté si na nic již nepamatuji," popsala Jana L.

Závěrečná řeč

Státní zástupkyně ve své závěrečné řeči uvedla, že obžalovaný se všech trestných činů dopustil a vzhledem k jeho trestné minulosti navrhla nepodmíněný trest v délce konání jednoho a půl roku ve věznici s ostrahou.

Obžalovaný naopak ve své závěrečné řeči poprosil soud o podmíněný trest s tím, že by chtěl dostat ještě jednu šanci.

Předsedkyně soudního senátu Hana Doubková se přiklonila k návrhu státní zástupkyně.

„Obžalovaný se odsuzuje k úhrnnému nepodmíněnému trestu v délce konání jednoho roku a šesti měsíců ve věznici s ostrahou," uzavřela Doubková.