Policejní hlídky z dálničního oddělení ve Velkém Beranově ho chytily při víkendové akci, která byla ale zaměřená spíše na motocykly.

„Naši pozornost jsme zaměřili zejména na dodržování právních norem ze strany řidičů motocyklů. Několika policejním radarům ale neunikli ani řidiči osobních vozidel,“ řekl k průběhu sobotní akce Martin Zadražil, vedoucí Dálničního oddělení PČR ve Velkém Beranově s tím, že do akce byla nasazena dvě superrychlá vozidla Volkswagen Passat a policejní motocykl s radarem.

Vyšší počet policistů o víkendu na dálnici souvisí s mistrovstvím světa silničních motocyklů v Brně. Při kontrole zahraničích řidičů motocyklů policisté ve většině případů žádné přestupky nezjistili. Němečtí motorkáři byli velice ukáznění a policejní kontroly si pochvalovali, a to zejména kontroly při odjezdu z kempů. „Je dobře, že vaši policisté chtějí vidět papíry od motorky, zabrání se tak zbytečným krádežím,“ řekl motorkář z Lipska, který je podle svých slov pravidelným hostem na Velkých cenách Brna.

Ne všichni motorkáři ale jeli podle pravidel. Například českého řidiče motocyklu zastavili velkoberanovští policisté proto, že se snažil objíždět po krajnici vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu. Zahraniční motorkář zase jel po dálnici příliš rychle. Policejní radar mu naměřil rychlost 183 kilometrů v hodině.
Sobotní kontrolní stanoviště na 117. kilometru dálnice D1 se stalo místem, kam policisté odkláněli řidiče, kteří při jízdě po dálnici překročili nejvyšší povolenou rychlost. Výjimkou ale nebyli ani řidiči pod vlivem alkoholu. V policejní síti skončil v sobotu také mladý řidič osobního vozidla, kterému kolovalo v krvi 0,51 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Dohled nad plynulostí provozu na dálnici D1 pokračoval také v neděli, kdy se fanoušci motoristického sportu vraceli z Brna domů. „Prvotní kontroly čekají na tyto řidiče již v Brně, takže hlavním cílem je, aby všechna vozidla plynule projela naším úsekem dálnice,“ řekl Zadražil.

Situace ale podle policistů včera nebyla nijak zvlášť dramatická, protože se podařilo v průběhu druhé poloviny týdne ukončit na dálnici dvě dlouhodobé uzavírky, které přidělávaly dálničním policistům starost.

Od čtvrtka také skončilo dopravní omezení na dálnici u Měřína a v pátek se podařilo odstranit uzavírku u Velkého Meziříčí. Jde o místa, kde vznikaly při vyšší hustotě provozu na dálnici D1 kolony a hrozilo vyšší nebezpečí vzniku kolizí a dopravních nehod.