Světelští policisté společně s havlíčkobrodskými kriminalisty chytili zloděje, který vykrádal kiosky na několika místech Havlíčkobrodska. K sérii krádeží došlo od září do října. „Devětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska je podezřelý z toho, že se vloupal v pěti případech do různých objektů, a to ve Světlé nad Sázavou, Lipnici nad Sázavou, Rejčkově a Smrčné,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Budova radnice v Golčově Jeníkově.
Co se dělo kolem starosty v Golčově Jeníkově? Radnice zvažuje hloubkový audit

Dveře jednoho z kiosků vypáčil zloděj lopatou a odnesl si patnáct tisíc korun. „Do restaurace ubytovacího zařízení se dostal oknem a kromě peněz si odnesl různé nápoje. Z dalšího kiosku odcizil peníze, tabákové výrobky a alkohol. Ve Světlé nad Sázavou se jeho cílem staly dva kiosky, do jednoho se mu vloupat nepodařilo a z místa utekl, v druhém případě si z kiosku odnesl peníze a cigarety,“ popsala policejní mluvčí.

Nové světelné prvky v parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě.
Zvuk harfy se line parkem v Brodě. Město nově vyzdobilo centrum, podívejte se

Devětadvacetiletý muž napáchal celkem škodu za více než čtyřicet tisíc korun. Na místa činu navíc jezdil autem, i když měl zákaz řízení. „Muž je podezřelý ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnil policista Jaroslav Hájek s tím, že muž byl v minulosti již soudně trestán. „Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ dodala ještě mluvčí.