Pětatřicetiletý Pejchal, který je ve vazbě, si stěžuje na všechno a všechny. Zvládnout jej nedokázal ani jeho obhájce Aleš Čáp z Jihlavy. Obhájci, kterého si Pejchal sám vybral, došla s vrtochy klienta trpělivost, a vypověděl mu plnou moc. Pejchal si měl do tohoto pondělí vybrat nového obhájce.

„Z mého pohledu jde o jeden z nejhorších případů za mou dlouholetou kariéru. Pan Pejchal se naprosto odmítal držet mých rad a doporučení," řekl Aleš Čáp.

Ne nadarmo se říká, že největším nepřítelem obhájce je jeho klient a v případě Pejchala to platí dvojnásob. Poslední kapkou pro Aleše Čápa bylo, když Pejchal napsal z vazby dopis, v němž obvinil státního zástupce Ivo Nováka z toho, že měl Čápovi vyhrožovat. Pejchal měl v dopise napsat, že pokud obhájce Čáp Pejchala z obvinění takzvaně vyseká, tak žalobce zařídí, aby si to za něj odseděl obhájce.

„Samozřejmě o tomto vím a případné důsledky z toho případně vyvodím až po pravomocném skončení kauzy, kterou nyní projednává jihlavský soud," uvedl pro žalobce Ivo Novák, kterého Pejchal nařkl z podjatosti.

Pejchalovi hrozí až osmiletý trest vězení za vydírání, nebezpečné pronásledování, křivé obvinění a nezákonné navazování kontaktů s dětmi mladšími patnácti let. Některým dívkám přitom bylo v době, kdy si je vyhlédl, teprve jedenáct či dvanáct let. Pejchal dívky podle obžaloby obtěžoval několik let, což nakonec přerostlo v nechutný sousedský spor.

„Všechno je to komplot ze strany Marie Klubalové, která o mně šíří, že jsem pedofil, a chce mě dostat za každou cenu do vězení a nejlépe na doživotí," shrnul svou obhajobu Pejchal a dodal, že s obžalobou nesouhlasí.

Vladimír Pejchal podle obžaloby v lednu a březnu 2014 přišel na policii v Jihlavě a Marii Klubalovou udal, že mu nabízí svou dceru za peníze a cigarety. Měla se s ním vyspat, protože prý má hodně peněz.

„Rozneslo se o mně, že jsem byl v televizi a taky jsem dělal do porna, tak si mysleli, že mám peníze," uvedl u soudu Pejchal, který byl nakonec obviněn z křivého obvinění Klubalové.

Loni v březnu si pak Pejchal počkal na Marii Klubalovou v Polné. Odmítl ji pustit do jejího auta, přitom na ni křičel, aby o něm přestala vypovídat na kriminálce, a přál jí, aby zemřela. Když chtěla žena z místa odjet, zastupoval jí cestu a začal s ní cloumat. Nakonec se mu ubránila a do auta nastoupila. Pejchal jí ale ještě stačil ulomit zpětné zrcátko u auta. Pejchal byl obviněn z vydírání.

Nenávist vůči ženě z Dobroutova dal Pejchal najevo i u prvního hlavního líčení, když se na ženu v soudní síni obrátil a přejel si prstem pod krkem na znamení podříznutí. To neušlo pozornosti soudce ani státnímu zástupci. Pejchalovi za to hrozí další trest za nebezpečné vyhrožování. Případ už řeší jiný jihlavský státní zástupce.

Kdy se bude konat další hlavní líčení, zatím není jasné. Pejchal musí nejprve sehnat obhájce, který bude ochoten se jeho kauzy chopit. Podle Aleše Čápa Pejchal u soudu trvá například na nesmyslném přehrávání většiny odposlechů a jiných záznamů, které ho navíc z větší části usvědčují z trestné činnosti.