„Jenže prodávat drogy je v rozporu se zákony,“ slyšel Zoltan Kurej tento týden od havlíčkobrodského soudce Jana Doležala. Na otázku, kde pervitin nakupoval, obžalovaný odpověděl, že pro něj jezdil do Prahy a Pardubic. „Jednou to bylo i v Havlíčkově Brodě,“ reagoval Kurej. Zdroj z okresního města se podařilo policii odhalit. V současné době má být ve vazbě, zaznělo u soudu. O koho jde, není zatím jasné.

František Kročil u soudu v Havlíčkově Brodě 24. října.
Spali s ní všichni. Soud za styk s dívkou potrestal zatím dva bratry z Brodu

Kurej skončil před soudem kvůli prodeji několika dávek tvrdé drogy nejméně pěti lidem. V jednom případě vyměnil drogu za stavební materiál. Jeho klienti byli především z Havlíčkova Brodu, jeden pak z Nové Vsi u Světlé nad Sázavou. Za zločin mu hrozilo až deset let vězení. Kurej byl totiž za drogy v posledních třech letech odsouzen. Naposledy si odseděl dva roky.

Z vězení vyšel v prosinci 2021 a nejméně od května následujícího roku už zase drogy prodával. Právě to mu vyčítal soudce. V rejstříku trestů má totiž Kurej za celý svůj život sedmnáct záznamů pro různou trestnou činnost. Nebýt toho, že se ke všemu přiznal, mohl skončit daleko hůř, než s čím od soudu nakonec odcházel.

Kureje poslal soud do vězení na dva a půl roku. Trest by si měl odpykat ve věznici s ostrahou. Žalobce mu původně navrhoval až čtyři roky. „Nechtěl jsem drogy prodávat, ale vždycky mě nějak ukecali. Teď už s tím chci do budoucna definitivně skončit,“ dušoval se Kurej.

Budova gymnázia Havlíčkův Brod
Nevhodné chování kantorů na gymnáziu v Brodě. Deník zná postoj policie

Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na případné dovolání. Pokud odvolání padne, bude se ještě kauzou muset zabývat odvolací soud v Pardubicích.