Krádeže se obviněný dopustil celkem v sedmi případech, škoda je přes čtyřicet tisíc korun. Strážci zákona ho dopadli na konci listopadu. Bylo to v časných ranních hodinách v Havlíčkově Brodě. „Jedná se o muže bez trvalého bydliště, který často mění místo svého aktuálního pobytu,“ přiblížila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti již opakované soudně trestán. Letos v létě byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky. Nyní bude čelit obvinění z krádeží v různých objektech, první z nich se datuje k letošnímu červenci. „Vloupal se do chatky se zahradním domkem, sportovního zařízení, pergoly a rybářské chaty, další krádeže se dopustil v bytě, zábavním podniku a čerpací stanici,“ vyjmenovala Kroutilová a pokračovala: „Někdy se do objektu vloupal, v některých případech kradl v přístupných prostorech.“

Ilustrační foto
Muž z Havlíčkobrodska chtěl koupit herní konzoli, přišel o šestnáct tisíc

Nejvyšší škodu za sebou přitom nechal v červenci, kdy majiteli chatky se zahradním domkem odnesl věci za téměř třicet tisíc. Šlo o nářadí, sekačku, motorovou pilu, televizi, sekery, ale třeba i krémy a ručníky. Ze sportovního zařízení, kde byl coby spolupachatel, zmizely dvě desítky plechovek s nápoji. Sám nebyl ani v případě vloupání do chaty, ze které si odnesl pruty a další rybářské vybavení.

Muž někdy využil ke krádeži aktuálně vzniklou situaci. Bylo tomu tak v případě odcizení mobilního telefonu a peněženky vy bytě své příbuzné. Na čerpací stanici pak vzal ze stojanu bagetu a utekl, v zábavním podniku vytáhl hotovost z odložené peněženky. Dle policie se muž ukradené věci snažil prodat.