David Šimek, který byl obviněn z nebezpečného pronásledování (stalking pozn. red.) své bývalé přítelkyně Kláry N., sice nebyl při pátečním vyhlášení rozsudku v Havlíčkově Brodě stínu obvinění zcela zbaven, ale namísto trestného činu se již celá věc hodnotí jako přestupek. Šimkovi tak nyní již za stalking hrozí s největší pravděpodobností pouze finanční sankce. „Ta se v občansko-právních sporech pohybuje do maximální výše dvaceti tisíc korun,“ upozornila Zuzana Kocourková z havlíčkobrodského Úseku správní a přestupkové agendy, která bude mít nyní celý spor na svých bedrech.

„Jako přestupek to je hodnoceno třeba kvůli tomu, že sama poškozená uvedla, že se v blízkosti obžalovaného necítí v ohrožení,“ konstatoval státní zástupce Lukáš Vodička.

Vulgární zprávy

Připomeňme, že od havlíčkobrodského okresního soudu už dříve Šimek dostal podmíněný trest v délce šesti měsíců. Obviněný své bývalé družce, nebo jejím dalším partnerům psal vulgární textové zprávy.

Muž se pak proti verdiktu odvolal k vyšší instanci, kde se svou žádostí uspěl, a vše se tak znovu dostalo na jednací stůl havlíčkobrodského okresního soudu. Ten v čele se soudkyní Hanou Doubkovou spor v pátek přehodnotil jako přestupek.

To, že svoji někdejší družku urážel, však Šimek ani před brodským soudem nikterak nepopíral. „To přiznávám. Ale všechno to vzniká kvůli tomu, že jsem se dlouhou dobu nemohl stýkat se svým malým synem, který mě ani nepoznává. Pokud však u našich setkání není nikdo jiný, dokážeme se o našem dítěti bavit v klidu. S celou svojí rodinou se ale snaží mě o syna připravit,“ dodal bývalý voják z povolání.

„Napsala jsem mu, ať toho nechá, protože z něj mám strach. On v tom pokračoval a urážel i moje rodiče. Pronásledoval mě i po městě,“ řekla už dříve před soudem Klára N.  

Navíc i podle názoru krajské justice je zcela zřejmé, že v celém případě hraje hlavní roli především spor o dítě.

Šimek však prý hodlá v soudní při ještě pokračovat. „Chystám se zažalovat Kláru i její rodinu, a navíc také stát. Vše v současné době konzultuji se svým právníkem,“ dodal pro Deník.