Mladý muž měl podle zjištění Deníku vlastnit několik zbraní a údajně i výbušný systém. 

"Byl to student historie, už ráno zabil svého otce a policie ho hledala. Bohužel ho našla pozdě," uvadí zdroj z fakulty. 

Informace o nalezeném těle v Hostouni potvrdila ve čtvrtek 21. prosince i policejní mluvčí Michaela Richterová.

"V Hostouni byl dnes odpoledne nalezen mrtvý muž, který zemřel násilnou smrtí. V souvislosti s tímto jsme vyhlásili pátrání po hledaném muži ročník 1999, který je podezřelý z této násilné trestné činnosti. Společně s kolegy z Prahy prověřujeme a vyhodnocujeme, zda událost na Kladensku má souvislost s událostí v centru Prahy na filozofické fakultě."

Zásah v Hostouni se odehrál po 13. hodině. "Ve 13:45 na místě bylo jedno hasičské a jedno policejní auto a přijížděli ozbrojenci, o dvě hodiny později tam už bylo několik hasičů, asi 20 ozbrojenců a spousta policistů,"" řekla Deníku obyvatelka středočeské obce.

Klid v Hostouni nepanuje ani večer. Podle posledních informací policie evakuovala dvě nemovitosti v okolí domu, kde dnes došlo k tragédii. Uvnitř se nachází policejní pyrotechnik. Jak Deníku potvrdili policisté na místě, musí být z preventivních důvodů vyloučeno jakékoliv riziko exploze. Policejní tým prohledává i zahradu. 

Po 21. hodině se mohli obyvatelé dotčených domů vrátit.