Publicistický pořad Reportéři ČT zde totiž uvede ve spolupráci s Deníkem reportáž o náboženském směru Kosmický zenbuddhismus, který vyzná-vá i uzavřená skupina lidí žijících v Kuroslepech na Třebíčsku.

Reportáž natáčel David Vondráček, čerstvý majitel Českého lva za nejlepší dokument loňského roku – Láska v hrobě.

Vondráček se mimo jiné dlouhodobě věnoval tématu takzvaných vesmírných lidí a  osobě ing. Iva Bendy, který tvrdí, že nad Zemí létá neviditelná flotila Aštara Šerana. Podle Davida Vondráčka navazuje sekta v Kuroslepech na toto „učení" a je pravděpodobně jedinou podobnou sektou v České republice. V současné době se o dění v náboženské skupině zajímá policie pro několik trestných činů. Mimo jiné existuje podezření na týrání dětí a jejich nestandardní fyzické trestání.

Redaktor Deníku Roman Martínek se sektě z Kuroslep věnuje od loňského března. Televizní reportáž je také částečným shrnutím jeho rok a     půl trvající investigativní práce.

V reportáži například vystoupí renomovaný odborník na sekty Zdeněk Vojtíšek. Reportérům se s pomocí Deníku podařilo mluvit i s příbuznou dětí, která podala trestní oznámení. Slovo dostanou rovněž bývalí členové sekty či exmanžel duchovní vůdkyně z Kuroslep, s níž žil několik let v Brazílii.