Mladý muž totiž před svým činem zavolal na linku 158, chtěl se tak rozloučit se svou rodinou. Policistu Petru Netíkovi z integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se podařilo s mladým mužem navázat kontakt a získat od něj důležité informace. „Po zhruba půlhodinové hovoru se policistovi podařilo získat si mužovu důvěru a také informace, které souvisely s jeho rodinou a nakonec i jeho jméno. Podařilo se zjistit, že jde o osmnáctiletého mladíka, který se pohybuje venku u malé obce na Žďársku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muž se nejprve před policejními hlídkami skrýval a dokonce v jeden moment telefonický hovor ukončil. Petr Netík se však nedal odbýt a s mužem se opět spojil. V místě, kde se muž nacházel, byl slabý mobilní signál, proto se hovor několikrát přerušil. I tak ale asi hodinu po prvním zavolání přišla dobrá zpráva. Hlídka muže našla. „Byl vyčerpaný, podchlazený a zdravotnická záchranná hlídka si ho vzala do péče. O všem byla vyrozuměna také mladíkova rodina,“ dodala Čírtková.

Poručík Petr Netík byl za svou práci na lince oceněn krajským policejním ředitelem Milošem Trojánkem. Policistu ocenil kázeňskou odměnou a předal mu skleněnou plaketu za projevení odvahy a osobní statečnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Želivský klášter odhalil tajemství.

Želivský klášter a varhany | Video: Deník/Jiří Kašpárek