Muž absolvoval dechovou zkoušku na alkohol, a podle výsledku se stal dosavadním letošním „rekordmanem“ MP ve Žďáře – měřicí přístroj ukázal 4,42 promile. „Hlídka ihned zavolala rychlou zdravotnickou službu, lékař muže vyšetřil a strážníci ho pak odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě,“ popsal vedoucí městské policie.

V sobotu před polednem jela hlídka prověřit oznámení, že nějaký opilec se nachází nedaleko bioplynové stanice v okolí rybníka Kamenný. Městští policisté tam zjistili, že muž zmožený alkoholem je onen středeční výtečník z Tyršovy ulice. Pro silnou opilost u něj nebylo tentokrát ani možné provést dechovou zkoušku a po vyšetření přivolaným lékařem skončil muž opět na záchytce.

Tam se „stihl“ hned druhý den vrátit. „V neděli před 22. hodinou oznámili kolemjdoucí, že v Jihlavské ulici muž, patrně opilý, hazarduje se zdravím, protože se motá po ulici,“ dodal Kunc.

Strážníci na místě našli svého „starého známého“ ze středy a soboty, který pak absolvoval už známé „kolečko“ – dechovou zkoušku (nadýchal 2,93 promile), vyšetření přivolaným lékařem a v pěti dnech už třetí jízdu k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy.