V pátek odpoledne požádali policisté veřejnost o pomoc, zveřejnili fotografie tetování, které měla žena na těle. Potřebovali zjistit, jestli podle nich někdo ženu nepozná. „S největší pravděpodobností známe její totožnost. Bohužel nic bližšího nelze v tuto chvíli zveřejnit," sdělila v pátek pozdě večer policejní mluvčí Čírtková

Na místě byli kriminalisté od pátečního dopoledne. Prohledávali také dům naproti parku, kde bylo tělo mladé ženy nalezeno. „Na místě byl výjezd služby kriminální policie z Havlíčkova Brodu. Zatím k tomu nelze zveřejnit více podrobností,“ konstatovala mluvčí policie Michaela Lébrová. 

Tělo mrtvé ženy z místa jeho nálezu odvezla pohřební služba kolem poledne. Na sociálních sítích lidé také diskutovali o tom, že žena byla při nálezu nahá, což policejní mluvčí Dana Čírtková vyvrátila. 

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Chotěbořský starosta Ondřej Kozub se v pátek odpoledne snažil obyvatele města uklidnit. „Policisté se situaci intenzivně věnují. Byl jsem ubezpečený, že se není třeba obávat. Prosím nešiřte mezi sebou nepravdivé informace a nepanikařte. Věnujte se své každodenní práci a odpočinku,“ poprosil Kozub. Starosta dále uvedl, že je přesvědčený, že policie případ brzy vyřeší. „Věřím, že policie vše v krátké době vyřeší a my se budeme moci dál cítit v našem městě bezpečně,“ dodal starosta Chotěboře.

Lidé z Chotěboře o události hned od pátečního rána debatovali i na sociálních sítích. Kromě jiného si všímali, že se na místě pohybovali policisté se služebními psy. 

„Ano, jsou tam i psovodi a kriminalisté, ale nevíme, co se stalo. To už je opravdu strach někam tady v Chotěboři chodit. Nejdříve našeho švagříčka zavraždili, a teď toto. Na malé městečko zajímavé,“ objevil se na sociální síti v pátek ráno tento komentář.

Matěj Valík (vpravo) u soudu v Jihlavě.
Mladík z Luk zneužil opilou nezletilou dívku, k soudu přišel pozdě kvůli nehodě

Pisatel zřejmě narážel na nedávný případ vraždy mezi Romy. Mladík obviněný z vraždy svého kamaráda je ve vazbě. Na svědomí má mít i pokus o vraždu taxikáře z Havlíčkova Brodu. Podle policejní mluvčí Lébrové je standardní, že se u podobných událostí nasazují do akce policejní psovodi.