Pětadvacetiletý muž je od zadržení a obvinění ve vazbě. Okresní soud v Havlíčkově Brodě mu před několika dny vazbu prodloužil o další tři měsíce. „Obviněný žádal propuštění na svobodu, což ale soud zamítl. Nahrazení vazby dohledem podle soudu není dostatečná záruka, že čin nezopakuje,“ uvedla k důvodům prodloužení vazby mluvčí havlíčkobrodského soudu Jana Panská. Soudní znalci na svých posudcích teprve pracují. Kdy bude soud, není zatím jasné.

Tělo zavražděné ženy bylo nalezeno brzy ráno v pátek 17. února v parčíku mezi domy ve Smetanově ulici v Chotěboři. Podle kriminalistů bylo částečně obnažené. Podezřelého se policii podařilo vypátrat ještě v pátek v noci. Kriminalista Pavel Kubiš k případu řekl, že se muž k činu přiznal a dopředu ho nijak neplánoval. Příčinou smrti oběti bylo udušení po škrcení či rdoušení.

Policisté vedou obviněného k soudu.
VIDEO: Vražda v Chotěboři. Soud vzal obviněného do vazby. Muž se k činu přiznal

Petr V. tělo ženy vynesl z bytu na ulici a odložil jej ke křoví. S největší pravděpodobností se tak zbavil těla oběti, i když je záhadou, proč zrovna tímto způsobem. Motiv činu kriminalisté nechtěli s ohledem na další vyšetřování komentovat. Zda půjde o sexuální motiv, budou muset teprve potvrdit, či vyvrátit soudní znalci. „Muž byl obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Za to mu hrozí trest od deseti do osmnácti let,“ oznámil už dříve Kubiš.

Policie tehdy požádala o spolupráci i veřejnost, když zveřejnila posmrtné fotografie oběti, která pocházela z Olomoucka. Podle kriminalisty Kubiše je tehdy tlačil čas, protože zjistili, že žena krátce předtím porodila dítě a policie netušila, co s ním je. Nakonec policie zjistila, že dítě je u příbuzných a v pořádku.

Zavražděná žena byla v minulosti soudně trestaná. V době před vraždou se pohybovala po celé republice. Petr V. se s ní seznámil krátce před tím, než ji zabil.