Všechny čtyři osoby byly zadrženy minulý týden na Havlíčkobrodsku. „Dále kriminalisté zajistili nejen finanční prostředky, ale také výpočetní techniku, listiny a čtyři osobní automobily,“ řekla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Šestačtyřicetiletý muž a padesátiletá žena řídili společnost a osobně jednali s věřiteli. Finance však nezískávali za účelem řádného podnikání, měli je pro vlastní potřebu. Z firemních účtů vybírali nebo nechali vybírat peníze, odstranili také část majetku z vlastnictví společnosti.

Osmadvacetiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž jako jednatelé o jejich činnosti věděli a někdy i sami vybírali peníze. „Většinou využívali platbu v hotovosti s cílem zastřít původ peněžních prostředků a učinit je tak nedohledatelnými,“ dodala Rázlová.

Dvě ženy, dva muži a také agentura jsou nyní trestně stíháni.„Šestačtyřicetiletý muž a padesátiletá žena byli obviněni ze spáchání zločinu poškození věřitele ve spolupachatelství a osmadvacetiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž ve formě pomoci,“ uvedla Rázlová a pokračovala: „Dále všichni čtyři čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti ve formě spolupachatelství.“

Trestní stíhání proti právnické osobě pak bylo zahájeno kvůli zločinu poškození věřitele. Za uvedenou trestnou činnost lze dle mluvčí uložit trest odnětí svobody na tři až deset let.