Případ řešil před časem Okresní soud v Havlíčkově Brodě. Králík tehdy dostal trest čtyři a půl roku a Jiří Galař tři a půl roku nepodmíněně. Oba muži se odvolali. S odvoláním uspěl pouze Králík, kterému soud zohlednil polehčující okolnosti a potrestal ho dvěma roky a třemi měsíci ve vězení.

Galařovi trest odvolací soud potvrdil, když jeho odvolání zamítl. Předseda senátu Aleš Holík to zdůvodnil rozsahem trestné činnosti obžalovaného i společenskou nebezpečností jednání, kdy se Galař dopustil loupeže za použití násilí, výroby a distribuce drog, ale i řady drobných trestných činů včetně například před soudem popsaných vloupání, při kterých v bytových domech kradl za dveřmi odložené boty. Rozsudek je pravomocný.

Neobvyklý případ se odehrál loni 7. října v sedm hodin večer, kdy na tísňovou linku zavolal sedmnáctiletý mladík, že byl napaden svým známým, který navíc odjel autem i s jeho přítelkyní, a nemá o ní žádné informace. Mladík skončil se zraněními v havlíčkobrodské nemocnici.

Celým případem se také táhne drogové pozadí. Všichni čtyři zúčastnění se totiž pohybovali na drogové scéně, ať už jako uživatelé, či v případě obžalovaných jako výrobci, případě distributoři.

Kriminalisté okamžitě začali po ženě pátrat. Snažili se ji kontaktovat přes mobilní telefon. Po třetí hodině v noci se policii ozvala prostřednictvím sms zprávy, že je někde v lese a hlídá ji nějaký muž. Do pátrání se kromě policistů 
z obvodního oddělení a kriminalistů zapojili i jejich kolegové z dopravní a cizinecké policie. Dívku se jim podařilo vypátrat v penzionu u Štoků na Havlíčkobrodsku.

Z Okrouhličky
na Hanesův mlýn

Později vyšlo najevo, že Galař, který se s napadeným mladíkem znal, měl mladý pár vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Okrouhlička na Havlíčkobrodsku. Když dvojice na schůzku přijela, vytáhl Galař mladíka z auta a plastovou tyčí jej udeřil do hlavy tak, že mu způsobil otřes mozku. Následovaly další rány do trupu 
i končetin.

Z místa pak odjel s přítelkyní zraněného jejím autem. Na jiném místě Galař unesenou dívku donutil, aby přesedla do auta Martina Králíka, který ji nejprve odvezl do Jihlavy a později ve večerních hodinách do penzionu Hanesův mlýn. Tam jej ráno zadržela policie.

Galaře kriminalisté dopadli pět minut po půlnoci na jedné z ubytoven v Havlíčkově Brodě. Galař auto poškozené ženy, ve kterém byly její i přítelovy věci v hodnotě dvaašedesát tisíc korun, použil k různým jízdám po Havlíčkobrodsku. Oběma mužům hrozilo až deset let vězení.